25 dni do PODWÓRKOWEJ- POBUDKA!

 

Zdjęcia listopad3To już tydzień od Kiermaszu Pomysłów, który odbył się w Stacji Muranów! Na spotkaniu pojawili się mieszkańcy Ochoty, Mokotowa, Śródmieścia, Ursynowa, Woli, a nawet Białołęki. Powoli klaruje się grupa osób, która przyłącza się do akcji- wśród nas są biblioteki, kawiarnie, stowarzyszenia mieszkańców, rady osiedlowe, ale także pojedynczy mieszkańcy, którzy chcą zrealizować swój pomysł.

Poniżej krótki poradnik, co trzeba zrobić! Zachęcamy wszystkich, aby spróbowali i odważyli się na pierwsze działanie, ale także tych, którzy od lat już organizują wiele wydarzeń dla mieszkańców. Nie chcemy, aby nasze miasto było obojętne! Nudne, brzydkie i zaniedbane! Święta to dobry pretekst, żeby COŚ ZROBIĆ!

Jak zrobić sąsiedzkie święto?

Zdjęcia listopad

  1. Zdecyduj się na zorganizowanie Podwórkowej Gwiazdki w swoim sąsiedztwie. To dopiero 16-18 grudnia, masz więc jeszcze trochę czasu na planowanie i organizację.
  2. Nie musisz wszystkiego robić sam. To impreza sąsiedzka, więc koniecznie zaproś innych sąsiadów do pomocy!
  3. Zorganizuj spotkanie, podczas którego najpierw opowiesz sąsiadom o co chodzi, a potem wspólnie zaplanujecie Wasze Święto. Pamiętaj, że spotkać się możecie w siedzibie wspólnoty, klubie osiedlowym, okolicznej bibliotece, albo kawiarni.
  4. Przeprowadźcie akcję informacyjną – przygotujcie ulotki, plakaty (nie musicie być zaawansowanymi grafikami, żeby zrobić coś takiego). Ale najważniejszy jest kontakt bezpośredni!
  5. Nie zapominaj, że najskuteczniejszą drogą komunikacji jest bezpośredni kontakt i rozmowa z sąsiadem!Zdjęcia listopad
  6. Pamiętaj, że to nie konkurs ani wyścigi – to, jak będzie wyglądała Wasza impreza zależy tylko od Waszych chęci i możliwości.Zdjęcia listopad4
  7. Rozmawiajcie, poznawajcie się – to WASZE Święto!
  8. Aha! I nie bójcie się szalonych pomysłów :)Zdjęcia listopad2