Akademia Inicjatyw Sąsiedzkich w toku

dsc05961

 

Za nami już dwa zjazdy warsztatów tegorocznej edycji Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich! To już ósma edycja AIS, ale w tym roku wprowadziliśmy pewną nowość i stworzyliśmy dwie grupy uczestników, które równolegle przechodzą cały cykl edukacyjny. Pierwszą grupę stanowią mieszkańcy, osoby, które dopiero rozpoczynają działalność sąsiedzką, albo związane są z nieformatywnymi inicjatywami czy grupami obywatelskimi. Grupa druga dedykowana jest dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji lokalnych, wspólnot i spółdzieli mieszkaniowych, którzy działają w sposób bardziej zinstytucjonalizowany. W sumie zrekrutowaliśmy po ok. 15 uczestników do każdej z tych grup. Bardzo cieszymy się, bo wszyscy oni wnoszą do Q-Ruchu Sąsiedzkiego nową energię, pomysły i pozytywny zapał, którym zarażamy się wzajemnie podczas naszych działań sąsiedzkich.

Pierwszy moduł przeprowadzonych dotąd warsztatów dotyczył specyfiki pracy sąsiedzkiego animatora oraz wymiarów sąsiedztw, w którym mieszkamy lub w którym pracujemy. Prowadził go Paweł Jordan, który towarzyszy Akademii i Q-Ruchowi od samego początku. Drugi moduł prowadzony przez Teresę Jasnkowską dotyczył diagnozy środowiska sąsiedzkiego, poznawania potrzeb i zasobów swojego sąsiedztwa. Przed nami kolejne warsztaty z mobilizowania sąsiadów do działania, budowania sieci lokalnej współpracy oraz działania sąsiedzkie od pomysłu do projektu.

Jeśli nie udało Ci się załapać do tegorocznej Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich – nic straconego! Kolejna edycja już na początku 2017 roku!

Akademia Inicjatyw Sąsiedzkich realizowana jest przez Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w ramach projektu „Warszawa Lokalnie” współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy.