Bezpieczne sąsiedztwo na Grochowie

Zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów i spotkań tematycznych pn. „Bezpieczne czwartki na Paca”. Spotkania odbywać się będą od października do listopada co dwa tygodnie w czwartki w godz. 17-19 w Centrum Społecznym Paca (ul. Paca 40). Projekt skierowany przede wszystkim do mieszkańców Grochowa, ale zachęcamy do włączenia się wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa.

Bezpieczne sąsiedztwo-plakat

Tematyka spotkań: 
Poznaj swojego dzielnicowego: spotkanie z przedstawicielami rejonowych służb odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w najbliższej okolicy. Zaprezentowana zostanie rola tych służb w zapewnianiu bezpieczneństwa, rodzaje przestępstw i zagrożeń, które najczęściej pojawiają się w okolicy, a także na co zwracać uwagę, z jakimi sprawami  zwracać się na Policji/Straży Miejskiej, jak je zgłaszać, a także jak interweniować w sytuacji zagrożenia.
Razem bezpieczniej: spotkanie poświęcone lokalnym programom profilaktyki bezpieczeństwa realizowanym przez różne służby we współpracy ze społecznościami lokalnymi, które realizowane były w Warszawie i innych miastach m.in. program Bezpieczne Osiedle czy Bezpieczne sąsiedztwo.
 
Tematyka warsztatów:
Nasze bezpieczne sąsiedztwo: stworzenie profilu idealnego, bezpiecznego sąsiedztwa, określenie jakie korzyści wynikają z bezpieczeństwa w najbliższej okolicy.
Problemy związane z bezpieczeństwem: jakiego typu zagrożenia bezpieczeństwa pojawiają się na Grochowie, skąd wynikają, co może sprawić, że będzie można je rozwiązać?
Budowanie bezpiecznego sąsiedztwa: wypracowanie koncepcji działań, które podejmować mogą mieszkańcy, aby polepszyć poziom bezpieczeństwa. Stworzenie zasad bezpiecznego sąsiedztwa.

 

Harmonogram (naprzemiennie warsztaty i spotkania):

  • 1 października
  • 15 paźdzdirnika
  • 29 października
  • 12 listopada
  • 26 listopada

 

Więcej informacji: www.bezpiecznesasiedztwo.blogspot.com