Coraz bliżej święta

Zapraszamy!

Zapraszamy!

28. października- ruszamy z PODWÓRKOWĄ GWIAZDKĄ!
Od dzisiaj zaczynamy akcję PODWÓRKOWEJ GWIAZDKI!

Codziennie będziemy Was informować, co będzie się działo w Warszawie, co i jak możecie zrobić. Służymy wiedzą, pomocą i inspiracją!

Agnieszka i Karolina

Q-RUCH SĄSIEDZKI

www.inicjatywysasiedzkie.pl/new/

Warszawski Q-Ruch Sąsiedzki po majowym Dniu Sąsiada zachęca mieszkańców warszawskich podwórek do wzięcia udziału w sąsiedzkiej akcji PODWÓRKOWA GWIAZDKA, która odbędzie się od 10 do 12 grudnia.

Kilka zasad PODWÓRKOWEJ GWIAZDKI:
– Sąsiedzi współorganizują to święto
-Jest ono dobrowolne!
-Nie wymaga nakładów finansowych, tylko dobrych chęci i odrobiny zaangażowania!
– Przy okazji spotkania zrobią coś* charytatywnego!

COŚ*- to magiczne słowo oznacza tylko tyle, ze sąsiad rozważny i odpowiedzialny musi rozejrzeć się w swoim otoczeniu, znaleźć dom dziecka lub organizację, którą warto wspomóc! Poprosiliśmy o współpracę Szlachetną Paczkę i Bank Żywności- obie te organizacje chętnie pomogą sąsiedztwom i doradzą, co trzeba zrobić!

 

Jaka jest w tym nasza rola?
Q-Ruch Sąsiedzki, działający od końca marca 2010 roku jest ruchem edukacyjnym, skupiającym sąsiedzkie inicjatywy w Warszawie. Zachęcamy, animujemy, inspirujemy, pomagamy i podpowiadamy, ale pole do działania- pozostawiamy warszawskim sąsiadom!
8 listopada odbędzie się spotkanie inaugurujące akcję PODWÓRKOWEJ GWIAZDKI, na którym będzie można zgłosić chęć działania i poznać kilka dobrych rozwiązań jak taką akcję przeprowadzić!

KLUBOKAWIARNIA GRAWITACJA,
8.11.2010, godz. 17:30
UL. BROWARNA 6

wszystkie pomysły można śledzić na stronie: http://www.inicjatywysasiedzkie.pl/new
Kto może w niej brać udział?
Każdy! Zwykły sąsiad, rady osiedlowe, wspólnoty, klubu mieszkańców, stowarzyszenia, lokalne kawiarnie, biblioteki, domy kultury, sklepy i wszystkie inne instytucje, które chcą wraz ze swoimi sąsiadami spotkać się z okazji Świąt!

Kontakt z nami: podworkowagwiazdka@gmail.com