Czym jest dzień sąsiada?

Jest on dobrowolnym świętem mieszkańców, które jest inicjowane przez nich samych. Aby zorganizować Dzień Sąsiada nie potrzebny jest budżet i sponsorzy, ale za to trzeba dowiedzieć się, czego sąsiedzi by chcieli i co sami mogą zaproponować. Wydarzenie to służy integracji mieszkańców i wydobyciu lokalnego potencjału. Chcecie, aby sąsiedzi się poznali? Marzy Wam się życzliwe sąsiedztwo? To propozycja dla wszystkich, którzy chcą coś zmienić w swoim otoczeniu i tworzyć wspólnie PRZYJAZNĄ PRZESTRZEŃ.

CHĘTNIE POMOŻEMY!

Zapraszamy wszystkich członków lokalnych wspólnot (od zwykłego mieszkańca o właściciela okolicznego sklepu) do zainicjowania w swoim sąsiedztwie Dnia Sąsiada. Jeżeli robicie już podobne sąsiedzkie akcje, przyłączcie się do innych aktywnych miejsc z sąsiedztwa i razem pokażmy Warszawiakom, że to miasto żyje, bywa przyjazne dla mieszkańców i każdy z nas może zachęcić sąsiadów do tego, aby po prostu mogli się poznać.

W tym roku Dzień Sąsiada będziemy obchodzić 27 i 28 maja. Staramy się, aby w granicach dzielnic różne aktywne punkty ze sobą współpracowały i mogły się poznać- stawiamy na kulturę współpracy i łączenie sił. Dlatego na Ochocie, Mokotowie, w Śródmieściu, na Pradze Północ, Pradze Południe i w Ursusie organizowane są spotkania dla aktywnych mieszkańców. Zaglądajcie na nasza stronę i szukajcie informacji o ostatnich spotkaniach (w razie pytań można skontaktować się z Agnieszką: 606743302)