Dzień Sąsiada na Panieńskiej

panienska1

panienska2

Podczas Dnia Sąsiada rano udało sie uporzadkować zieleńce na podwórku. Dzieci uczestniczyły w warszatatch architektonicznych polegajacych na: odnalezieniu własnego pokoju na rzucie kamienicy, dopasowaniu wydruków elewacji do widoków elewacji w naturze, projektowaniu placu zabaw na skwerze.

Odbyło sie również spotkanie z przedstawicielami Monopolu Praskiego ws projektu rewitalizacji podwróka w ramach programu „blok, podwórko, kamienice-ożywiły się dzielnice”. Były to konsultacje społeczne dotyczące przedstawionego projektu. Wieczorem odbyło sie wręczenie dyplomów i nagród dla dzieci uczestniczacych w Dniu Sąsiada, później było kino plenerowe i wieczorynka dla dzieci pt”Sąsiedzi”, prezentacja o historii ul.Panieńskiej oraz historyczny, amatorski film z budowy kamienicy Panieńska 5. Sąsiedzi przynieśli własne wypieki na wspólny poczęstunek.

Ogólnie impreza sie bardzo udała poza wymiernymi efektami naszej pracy zostały zadzieżgniete nowe kontakty i okazało sie że w naszych kamienicach mieszka dużo dzieci, które nie miały wcześniej okazji się poznać.

Ustalono termin realizacji rewitalizacji na naszym skwerze na 23 czerwca.

Źródło i więcej zdjęć: FB Wspólnota Panieńska