Dzień Sąsiada na Wierzbnie

wierzbno1

wierzbno226 maja 2012 r. (w sobotę) w godz.11.00 – 14.30 Partnerstwo dla Mokotowa p.n. „Moje Wierzbno” po raz kolejny zorganizowało „Międzynarodowy Dzień Sąsiada” w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia, ul. Woronicza 44a. Festyn odbył się nie tylko na terenie MCIM, a także na placu między wspólnotami mieszkańców Joliot Curie 3, Woronicza 44 i Pułku Baszta 1, które aktywnie uczestniczyły w organizacji Dnia Sąsiada.

Ceremonii otwarcia imprezy dokonał Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy pan Piotr Boresowicz. Mieszkańcy mieli okazję do bezpośredniej rozmowy z przedstawicielem władz dzielnicy i osobistym zgłoszeniem spraw dla nich niezwykle ważnych.

W budynku prezentowały się organizacje działające w MCIM. Spośród wielu,Mokotowskie Towarzystwo Uniwersytetu III Wieku promowało swoje wydawnictwa i zachęcało do wzięcia udziału w wykładach akademickich,Stowarzyszenie Kilimandżaro promowało wyprawy wysokogórskie, Fundacja Wybieram Zdrowie zapraszała do wykładów nt. profilaktyki antynowotworowej, poetka p. Lidia Kosk zachęcała do udziału w warsztatach literackich oraz do uczestnictwa w „Autorskim Teatrze Poetyckim” ilustrując książkami działalność prowadzonych przez nią warsztatów literackich, zaśStowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi Integracja do podziwiania wyrobów swoich podopiecznych czy udziału w warsztatach rozwijających osobowość dla licealistów w projekcie „Młodzi Młodym”.

Nie zabrakło atrakcji muzyczno-artystycznych. Przed budynkiem wystąpili członkowie chóru Klubu Seniora DK Łowicka. Po nich swoje talenty taneczne przedstawili uczestnicy dziecięcej grupy tanecznej, ćwiczącej w MCIM. Część artystyczną na scenie zamknęły występy wokalne hip-hopowców, których przygotowywała Fundacja Studio Skit podczas zajęć profilaktycznych, dotowanych m. in. przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy. Po występach w sali konferencyjnej odbyła się prapremiera pokazu filmu z wyprawy 13 kobiet na Kilimandżaro pt.: „Marzenia Górą”. W czasie całej imprezy czas umilał zaprzyjaźniony zespół muzyczny Aplauz.

Natomiast na zewnątrz budynku, w plenerze wystawiły się zaprzyjaźnione, partnerskie organizacje, a także przede wszystkim mieszkańcy z domowymi wypiekami czy robótkami ręcznymi, służąc przy okazji poradami dla działkowiczów. Z ich inicjatywy przed budynkiem MCIM pojawił się kwiatowy napis MCIM, składający się z kolorowych aksamitek. W plenerze konsultacjami służyli lekarze z Centrum Medycznego Medrum, po prawidłowym wypełnieniu quizu medycznego można było wygrać darmowe vouchery na konsultacje.Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości udzielało porad dla rodziców dzieci z trudnościami szkolnymi, w tym z dysleksją. Dzieci mogły wziąć udział w różnych warsztatach plastycznych, w tym ceramicznych, malowanie buziek, tworzenie portretów mamy prowadzonych przez Stowarzyszenia W stronę marzeń Karan oraz okoliczne Przedszkole nr 228, Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie, Młodzieżowy Dom Kultury, a nawet przez samąStraż Miejską. Stowarzyszenie Amfora zaprosiło do pokazów garncarstwa na kole, Stowarzyszenie Motocyklistów EWO zaznajomiło chętnych z technikami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych proponowanych w kąciku malucha organizowanym przez mokotowski Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie największym powodzeniem cieszyła się z trampolina, czy puszczanie balonów w przestworza wraz zFundacją Rozwoju Rodziny Roro. Całość imprezy dopełniło wspólne pieczenie kiełbasek na grillu.

Ta sobota upłynęła w miłej atmosferze wypełnionej atrakcjami. Mamy nadzieję, że Dzień Sąsiada na Wierzbnie był prawdziwym dniem integracji okolicznych mieszkańców i lokalnych instytucji.