FAQ

gwiazdkaUh,przed nami wiele maili i listów do wysłania oraz pytań, które czekają na odpowiedź!
Ale już po pierwszych chwilach z Podwórkową Gwiazdką możemy wyróżnić kilka FAQ, więc z przyjemnością tłumaczymy, o co nam w ogóle chodzi!
CZY JESTEŚMY ORGANIZATORAMI PODWÓRKOWEJ GWIAZDKI?
Jesteśmy inicjatorami takiego projektu, zachęcamy do tego aby sąsiedztwa brały w nim udział, ale to nie jest „nasza” impreza- nie jesteśmy jej organizatorami, w związku z czym oprócz wsparcia edukacyjnego, organizowania takich roboczych spotkań, na których można się dzielić swoimi wątpliwościami i trudnościami i oczywiście promowania informacji o wszystkich miejscach, które biorą w tym udział- nic więcej nie dajemy jako ruch. W związku z tym miejsca, w których już są takie bożonarodzeniowe wydarzenia też chętnie zapraszamy, aby wspierały te sąsiedztwa, w których jeszcze nic się nie dzieje, a to, że tego samego dnia będzie Podwórkowa w kilkunastu- może kilkudziesięciu (dzień sąsiada był w 30) daje po prostu siłę i motywację, ze warto takie wydarzenia inicjować i można zawsze powiedzieć sąsiadom „cała Warszawa to organizuje”!
(oczywiście jako osoby prywatne- robimy PG w swoich sąsiedztwach ;))
CZY POTRZEBA DUŻO PIENIĘDZY NA TAKIE WYDARZENIE?
Może to Was zaskoczyć, ale chodzi o to, aby zorganizować wraz z sąsiadami takie spotkanie bez pieniędzy, albo jak tylko się da- jak najmniejszym kosztem. Dlatego po wymyśleniu z grupą sąsiadów, co mogłoby się zadziać na takim zimowym spotkaniu *(lista „dobrych pomysłów” już niedługo na naszej stronie), trzeba się zorientować, jakie zasoby są w okolicy- jaki sklep mógłby się włączyć, co sami sąsiedzi potrafią i co mogliby przynieść.
PRZECIEŻ POTRZEBA WIELE MIESIĘCY, ABY ZORGANIZOWAĆ TAKIE „OGROMNE” I DO TEGO CHARYTATYWNE WYDARZENIE…
Wydarzenie jest ogromne, ale dlatego, ze trzeba dotrzeć do ludzi. Najpierw zorganizować pierwsze spotkanie i dowiedzieć się, czego by chcieli, potem podzielić się zadaniami i wciąż informować mieszkańców- najlepiej bezpośrednio- że będzie takie spotkanie. Od 8 listopada mamy właściwie miesiąc, żeby zebrać sąsiadów oraz zastanowić się, komu pomóc. Poprosiliśmy do współpracy Bank Żywności i Szlachetną Paczkę, gdyby sąsiedzi potrzebowali wsparcia i pewniej inspiracji, jak i komu pomóc. Zachęcamy do tego, aby zorientować się, kto w najbliższym otoczeniu potrzebuje pomocy- może dom dziecka, może jakaś organizacja.

Tutaj coś o Szlachetnej:

 

A tu o Banku:

 

ZACZYNAMY 8.LISTOPADA! PRZYJDŹCIE KONIECZNIE, POGADAMY, DOWIECIE SIĘ WIĘCEJ!