Finał VI Warszawskiego Dnia Sąsiada

Tak radośnie jeszcze nie było! W ostatni weekend maja mieszkańcy Warszawy celebrowali wspólnie spędzany czas na podwórkach, osiedlach i w okolicznych skwerkach. W finale akcji VI Warszawski Dzień Sąsiada wzięło udział ponad 40 aktywnych warszawskich sąsiedztw. A to jeszcze nie koniec!

P1120285

Dzień Sąsiada w Klubie Osiedlowym Surma na Ochocie

 

Sąsiedzkie pikniki, wspólne biesiadowanie przy „składkowo” zastawionych stołach, a także gry i zabawy angażujące zarówno dzieci, jak i najstarszych mieszkańców w okolicy. Ponadto wspólne sprzątanie osiedla, tworzenie sąsiedzkiej rabatki oraz okazja do dyskusji o sprawach najistotniejszych dla mieszkańców. A przede wszystkim – możliwość poznania własnych sąsiadów i nawiązania z nimi życzliwej relacji na co dzień. Efekty Warszawskiego Dnia Sąsiada zauważalne są już następnego dnia, podczas spotkania na ulicy, w lokalnym sklepie spożywczym lub po prostu na klatce schodowej. Jest to zasłyszane „Dzień dobry”, ale niezwyczajne, bo z uśmiechem :)

P1120648

Pyszności przyniesione przez sąsiadów podczas pinkiku na Osiedlu Przyjaźń na Bemowie.

 

Inicjatywy sąsiedzkie są doskonałym dowodem na to, że o sukcesie wydarzenia nie świadczywyłącznie liczba uczestników ani organizacyjny rozmach, lecz miła, radosna atmosfera kameralnego spotkania. W tym roku nie przeszkodziła nawet dość figlarna pogoda. O nastrój każdego pojedynczego wydarzenia zadbali wszyscy sąsiedzi – a wśród organizatorów nie zabrakło nieformalnych grup sąsiedzkich, przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych lokalnych instytucji.

11390012_827621717317011_5190722945659743890_n

Sąsiedzkie prace ogródkowe na podwórku przy ul. Paca 40.

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia pozostałych inicjatyw odbywających się w ramach VI Warszawskiego Dnia Sąsiada. W czerwcu planowanych jest ponad 30 takich sąsiedzkich spotkań!

P1120636

Sąsiedzkie spotkanie na Skwerze Kaliny (ul. Dygata 3) na Żoliborzu

 
Więcej zdjęć z Dnia Sąsiada publikujemy na naszym profilu na Facebooku!

 

 
 
 
A organizatorów i organizatorki inicjatyw zachęcamy także do przesyłania nam zdjęć i relacji z Waszych wydarzeń na adres: dziensasiada@cal.org.pl