III Warszawski Dzień Sąsiada, wielkie odliczanie do debaty

dsDrodzy Sąsiedzi i Sąsiadki – organizatorzy i organizatorki Dnia Sąsiada! W tym roku III Warszawski Dzień Sąsiada obchodzimy w dniach 25 – 27 maja. Tak jak w latach ubiegłych, zależy nam, by z jednej strony wspierać i promować wszystkie inicjatywy związane z tym dniem, ale także zachęcać do włączania się kolejnych osób w ruch sąsiedzki i dbania o wspólną przestrzeń, w której mieszkamy. My, ale również nasze rodziny, przyjaciele oraz ci, którzy nie wiedzą, że można, ba, nawet trzeba brać aktywny udział w tworzeniu przestrzeni społecznej.

W ubiegłym roku ok. 40 sąsiedztw włączyło się w organizację Dnia Sąsiada. Ile będzie w tym?

ds3

Ci, którzy mają to doświadczenie za sobą mówią, że było warto. Poznali się, okazało się, że każdy ma swoje talenty, którymi może się podzielić z innymi, że wspólnie można zrobić wiele, że istnieją osoby, grupy, instytucje, urzędy, lokalni przedsiębiorcy, nieobojętni na marazm i nudę oraz anonimowość mieszkańców i mieszkanek.

Zachęcamy Was do włączania się i organizacji Dnia Sąsiada we wszystkich dzielnicach Warszawy. Jeśli czujecie taką potrzebę, to może się okazać, że nie jesteście jedyni, bo może na waszym terenie już są aktywni liderzy, my możemy pomóc Wam do nich dotrzeć.
Jeśli nie wiecie jak zorganizować Dzień Sąsiada, zgłoście się do nas. Szczegóły są również w zakładce „Dzień Sąsiada”

25 kwietnia zapraszamy na debatę poświęconą Warszawskiemu Dniu Sąsiada. Poznacie tych, którzy mają już takie doświadczenia, będziecie mogli spotkać się ze swoimi sąsiadami z dzielnicy. Dokładny czas i miejsce pojawią się już niedługo na naszej stronie.
Q-Ruch Sąsiedzki jest otwartą, sąsiedzką platformą wymiany informacji, która zrzesza formalne i nieformalne ruchy sąsiedzkie, promuje kulturę dobrego sąsiedztwa ze znakiem jakości „Q” oraz zachęca do organizacji ważnych sąsiedzkich świąt: majowego Dnia Sąsiada oraz Grudniowej Podwórkowej Gwiazdki. Dla uczestników tegorocznej edycji mamy przygotowane plakaty i materiały promocyjne. Wielkie Sąsiedzkie Święto przed nami!