Inicjatywy sąsiedzkie na legalu

Zapraszamy na spotkanie klub sąsiedzkiego na temat różnorodnych bierier i trudności formalnych, które pojawiają się w trakcie organizowania sąsiedzkich wydarzeń w przestrzeni publicznej. Spotkanie odbędzie się we wtorek 15 września o godz. 18:00 w Centrum Społecznym Paca (ul. Paca 40).

Inicjatywy sąsiedzkie na legalu

O swoich doświadczeniach i problemach, z którymi spotkali się mieszkańcy Mokotowa opowie m.in. Magdalena Kubecka, animatorka i organizatorka tegorocznego Dnia Sąsiada na Skwerze Broniewskiego. Natomiast to jak, kiedy i gdzie zorganizować piknik sąsiedzki nie łamiąć prawa, wytłumaczy Agnieszka Matan z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Jeśli podczas organizacji inicjatywy sąsiedzkiej mieliście do czynienia ze skomplikowanymi procedurami czy nadmierną biurokracją – zachęcamy do udziału w spotkaniu i wymianie doświadczeń. Wspólnie przedyskutujemy co warto by zmienić i wypracujemy postulaty co zrobić, aby formalności nie zniechęcały mieszkańców do działania, a procedury były bardziej przyjazne.

 

WSTĘP WOLNY!