Na co zwrócić uwagę, kupując wózek dla dziecka

0
710

Dziecięcy wózek to jedna z pierwszych rzeczy, jaką kupują przyszli rodzice oczekujący już na poród dziecka. Jest to też jedne z najdroższych przedmiotów wchodzących w skład wyprawki, dlatego jego wybór powinien być zawsze skrupulatnie przemyślany. Warto dobrze zorientować się w rynkowej ofercie, w cenach, modelach i co one oferują oraz jakie są o nich ogólne opinie. To tylko kilka kwestii związanych z kupnem wózka dziecięcego.

Dobrze wybierz wózek dziecięcy

Dziecięcy wózek to często wydatek rzędu 2, 3 czy nawet 4 tysięcy złotych. Wszystko zależne od wymagań rodziców i ich zasobności portfela. A że jesteśmy narodem coraz bogatszym, to i na pierwszy pojazd naszej pociechy potrafimy przeznaczyć niemałą kwotę. Tym bardziej że często swoje chętnie dołożą przyszli dziadkowie, a i my pragniemy sprzętu funkcjonalnego, solidnego i o odpowiednich parametrach. A to wszystko jednak kosztuje i jest widoczne w końcowej cenie wózka.

Najchętniej wybieramy komplety w postaci wózków 2 w 1, czyli stelaża z kółkami i koszem na zakupy oraz doczepianej do tego gondoli z materacem i siedziska do spacerówki z ewentualną barierką zabezpieczającą. W zestawie najczęściej znajdziemy też torbę do zamontowania na rączce stelaża, moskitierę czy przeciwdeszczową folię, rzadziej uchwyt na kubek.

Wózki dziecięce — na co zwrócić uwagę?

Wózki dziecięce https://sklepmati.pl/115-wozki nie kosztują mało, dlatego wybór powinien być dobrze przemyślany i uwzględniający nie tylko cenę produktu, chociaż wiadomo, że bywa ona kluczowa w całym procesie. Na co zwrócić szczególną uwagę, przy wyborze wózka dziecięcego?

  • Waga — waga zarówno całego wózka jak i poszczególnych elementów jest bardzo istotna, tym bardziej, gdy mieszkamy w bloku i do pokonania będziemy mieć wiele schodów. Gdy doliczmy stale rosnącą wagę dziecka, każde 0,5 kg zaczyna mieć znaczenie.
  • Wymiary — nie ma co ukrywać, razem z wózkiem będziemy sporo podróżować, dlatego musi on zmieścić się do bagażnika samochodu i najlepiej jak jeszcze zostanie odrobina miejsca na walizkę czy zakupy.
  • Sposób składania — jeżeli często wózek będzie wędrował do bagażnika auta, nie bez znaczenia będzie szybkość i wygoda jego składania. Wózek składany z kilka sekund, będzie szczególnie doceniony przy niekorzystnych warunkach pogodowych.
  • Wielkość i rodzaj kółek — możemy zdecydować się na kółka pompowane lub plastikowe. Większe kółka pozwolą łatwiej pokonywać krawężniki czy inne terenowe przeszkody. To ważne, gdy planujemy często wybierać się na spacery po leśnych ścieżkach.
  • Zwrotność — dobrze zwrotny wózek łatwo jest kierować jedną ręką, a sytuacji, w której druga ręka będzie zajęta trzymaniem dziecka, na pewno będzie sporo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here