Ostatnie szkolenie w IV edycji AIS

Grudniowe, ostatnie w IV edycji AIS, szkolenie poświęcone było kwestiom promocji i ewaluacji działań lokalnych. Szkolenie poprowadziła socjolożka i animatorka społeczna Agnieszka Matan.

Uczestnicy Akademii zastanawiali się, jakie promowane ostatnio działania ich zachęciły, a które z nich nie sprawiły, że poświęcili swój czas i energię, żeby wziąć w nich udział. Ostatecznie zrozumieli, że każdy z przekazów promocyjnych musi być dopasowany do odbiorcy , i, nawet jeśli organizatorom wydaje się, że może fajniej będzie pozostać tajemniczym albo zupełnie oddać inicjatywę w ręce społeczności, promocja musi zawierać w sobie konkretną informację: do kogo i po co przekaz jest kierowany, co się będzie działo podczas wydarzenia, kiedy i gdzie działanie zostanie podjęte, a także z kim można się kontaktować w razie pytań lub wątpliwości.

Na szkoleniu nie została również pominięta kwestia estetyczna – pozostało przekonanie, że można zbalansować komunikat w taki sposób, że będzie on jednocześnie atrakcyjny i czytelny :)

Jak zwykle, tak i tym razem, gościł nas Warsztat. Najprzyjaźniejszy ze wszystkich urzędów świata! :)