Otwarte debaty 2010

W ramach Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich odbywają się otwarte spotkania, dotyczące działań lokalnych i związanych z nimi zagadnień. Staramy się, aby tworzyć swobodne forum do dyskusji i zapraszać przedstawicieli różnych środowisk, którzy zajmują się lokalnymi działaniami.

Seminaria te stanowią okazję do integracji środowiska warszawskich działaczy społecznych, dyskusji na temat wspólnych problemów i oczekiwań oraz potencjału, jakim dysponują warszawskie organizacje i inicjatywy pojedynczo i wspólnie. Toi dobra okazja do tego, aby na forum podzielić się swoimi doświadczeniami i lokalnymi praktykami.

Zachęcamy Was do zgłaszania tematów, które są dla Was interesujące. Kolejne spotkanie po wakacjach!

UWAGA OSTATNIE SEMINARIUM W TYM ROKU ODBĘDZIE SIĘ 15 GRUDNIA W KSIĘGARNI TRAFFIC. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE POD POZYTYWISTYCZNYM HASŁEM „LEPSZY SĄSIAD BLISKI NIŻ BRAT DALEKI!”, KTÓRE BĘDZIE UROCZYSTYM ZAKOŃCZENIEM I PODSUMOWANIEM PIERWSZYCH MISIĘCY DZIAŁANIA RUCHU SĄSIEDZKIEGO. SZCZEGÓŁY WKRÓTCE!
SEMINARIA, KTÓRE SIĘ ODBYŁY:

Relacje z debat październik/listopad na naszym blogu:www.inicjatywysasiedzkie.blogspot.com

  • „Gdy Twój sąsiad jest artystą!”

Ostatnia debata przed wakacjami! Rozmawialiśmy z tymi, którzy poprzez sztukę, budzą do życia swoich sąsiadów!

Jak sztuka ma się do animacji, czym różnią się działania podejmowane w Warszawie i w innych miejscach. Jakie problemy napotykają sąsiedzi- artyści i czy z premedytacją angażują swoich sąsiadów, czy to tylko efekt uboczny. Czy Warszawa jest miejscem otwartym na takie artystyczne akcje?

Miasta w komie– Komórkowa Telewizja Obywatelska, Trzecia Fala w Białobrzegach, Fundacja Na Dobre, festiwal Sąsiedzi dla Sąsiadów na Pradze organizowany z teatrem Academia,akcja „Bródno 2000″, sąsiedzi poprzebierani za złotych kosmitów- czy słyszeliście o tych akcjach?

21.06.2010, poniedziałek,
godz.18:00

Kawiarnia OGRODY

ul. Mariensztat 21A

Znajdźcie to wydarzenie na facebooku:

http://www.facebook.com/home.php?#!/event.php?eid=134975723180445

*****

  • „Rola rady osiedlowej jako animatora sąsiedzkich działań”

17. maja (poniedziałek) o godz. 17:00

Siedziba rady osiedla Grochów-Kinowa

ul. Sygietyńskiego 7, I piętro (nr domofonu 100)

Spotkanie to przeznaczone jest dla członków i przedstawicieli rad osiedlowych w naszym mieście. Zapraszamy do wspólnej dyskusji nad wyzwaniem, jakim jest integracja i aktywizacja sąsiadów. Naszym celem jest stworzenie wspólnej płaszczyzny do rozmowy oraz wymiany dobrymi praktykami, państwa ogromnym doświadczeniem, a także wiedzą, którą zdobyliście w czasie wieloletniej praktyki. Zachęcamy do tego, abyście uczestniczyli w tym seminarium, podzielili się swoimi dokonaniami, wątpliwościami i poznali działania i pomysły innych Rad Osiedlowych Warszawy.

Spotkanie poprowadzą członkowie rady osiedla Grochów- KINOWA:

Maciej Pawłowski oraz Karol Kowalczyk

http://maps.google.pl/maps?q=ul.%20sygiety%C5%84skiego%207&rls=com.microsoft:pl&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1&rlz=1I7SKPB_en&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=pl&tab=wl

 

*****

  • „Dlaczego Warszawa potrzebuje Dnia Sąsiada?”

Klub Osiedlowy SURMA, ul. Białobrzeska 17

 

 

 

=======================================

 

 

 

 

Jeżeli macie tematy, które chcielibyście poruszyć lub interesuje Was któryś z przedstawionych – zapraszamy do współtworzenia z nami seminariów, przestawienia swoich pomysłów lub doświadczeń.

Informacje na temat zeszłorocznych szkoleń i relacje z nich znajdziecie na stronie www.centrumwspolpracy.org.pl