Podsumowanie Podwórkowych Gwiazdek 2016

Podwórkową Gwiazdkę świętowały w 2016 roku aż 43 sąsiedztwa w całej Warszawie. Były to różne oddolne inicjatywy sąsiadów, którzy spotykali się, aby wspólnie kolędować, robić ozdoby świąteczne czy podzielić się wigilijnym barszczykiem, a przy okazji integrować się z sąsiadami z okolicy! Były to różne wydarzenia: od kameralnych spotkań przy osiedlowej choince lub na klatce schodowej, aż po huczne wydarzenia z wieloma atrakcjami. Wszystkie jednak łączyło to, że były zorganizowane przez sąsiadów, przebiegały w ciepłej, radosnej atmosferze, która pomogła sąsiadom lepiej się poznać i zawiązać nowe znajomości. Szczególnie ważne były te sąsiedzkie święta, w których mieszkańcy po raz pierwszy mieli okazję spotkać się po raz pierwszy. Dzięki temu wielu z nich przekonało, że warto angażować się w sąsiedzkie inicjatywy i że warto poznawać swoich sąsiadów. Gratulujemy Wam podjęcia inicjatywy i dziękujemy za Waszą aktywność!

Zapraszamy także na spotkanie podsumowujące Podwórkową Gwiazdkę 2016, które odbędzie się w poniedziałek 16 stycznia o godz. 18:00 w Warszcie (pl. Konstytucji 4). Zachęcam do udziału, bo jest to okazja, aby spotkać się w gronie aktywnych mieszkańców, opowiedzieć o swojej inicjatywie, zainspirować się tym co zrobili inni i nabrać pozytywnej energii do sąsiedzkiego działania na przyszłość :) Prosimy o potwierdzenie chęci udziału mailowo na adres: agatak@cal.org.pl oraz przygotowanie kilku zdjęć z Waszej inicjatywy, które chcielibyście zaprezentować innym. Jeśli macie swoje zdjecia, które robiliście podczas Podwórkowej Gwiazdki i chcielibyście, żebyśmy je opublikowali na stronie i profilu Q-Ruchu Sąsiedzkiego na Facebooku, to zachęcam do przesłania lub przyniesienia na pendrivie na spotkanie!

Zobaczcie też zdjęcia z przygotowań do Podwórkowej Gwiazdki oraz inicjatyw sąsiedzkich na naszym Facebooku!

Kolejna okazja, aby integrować się z sąsiadami będzie już pod koniec maja, kiedy to w całej Warszawie po raz ósmy odbędzie się Warszawski Dzień Sąsiada. Mieszkańcy każdego sąsiedztwa mogą dołączyć się do tego wydarzenia i zorganizować w swojej okolicy własną inicjatywę, aby poznać sąsiadów i budować przyjazne sąsiedztwo. Jak co roku Q-Ruch Sąsiedzki będzie wspierać Wasze inicjatywy między innymi specjalnymi pakietami startowymi :)

Do usłyszenia!