Podsumowanie Podwórkowych Gwiazdek

Mamy przyjemność ogłosić, że w tegorocznej edycji Podwórkowej Gwiazdki wzięło udział ponad 30 sąsiedzkich punktów z całej Warszawy – było nas dwa razy więcej niż w zeszłym roku! Bardzo cieszy nas fakt, że kolejne osoby, instytucje i organizacje pozarządowe podejmują działania na rzecz budowania dobrosąsiedzkich relacji w swoim najbliższym otoczeniu.

Do akcji dołączają coraz to nowe sąsiedztwa. Wyraźnie zwiększyła się aktywność w 3 warszawskich dzielnicach: na Grochowie, Targówku oraz na Woli. Warto też zauważyć, że nowe (Partnerstwo Młyn na Woli), a także już istniejące partnerstwa lokalne (żoliborskie Marymont-Kaskada oraz Partnerstwo dla Rudawki i Zatrasia “Mój Żoliborz IV”, Koalicja Ochocka czy Partnerstwo dla Mokotowa “Moje Wierzbno”) rosną w siłę i z powodzeniem angażują się w organizację kolejnych sąsiedzkich inicjatyw.

W dniach 6-15 grudnia sąsiedzi spotykali się na swoich podwórkach, aby wspólnie ubierać choinki, kolędować, składać sobie życzenia. Organizowali i uczestniczyli w licznych warsztatach rękodzielniczych, podczas których wykonywali świąteczne ozdoby i dekorowali pierniczki. Odbyło się także kilka zbiórek darów dla osób potrzebujących, zainicjowanych przez wspólnoty sąsiedzkie. IV Podwórkowa Gwiazdka okazała się ogromnym sukcesem!

Rosnąca popularność tych przedświątecznych akcji i wydarzeń wskazuje na ogromną potrzebę wśród mieszkańców Warszawy, aby przekraczać swoją prywatność i spędzać czas wspólnie z sąsiadami. Dzięki temu budowane są relacje oparte na wzajemnym zaufaniu, a nasze sąsiedztwa stają się tym samym bezpieczniejsze.

 

Aby lepiej się nam wszystkim żyło warto poświęcić trochę czasu na rozmowę, poznanie drugiego człowieka i zaangażowanie się w działania na rzecz społeczności lokalnej. Tego Wam (i sobie) życzymy drodzy sąsiedzi i sąsiadki w nadchodzącym roku i mamy nadzieję, że następny sezon inicjatyw sąsiedzkich będzie równie udany!

 Zespół Q-Ruchu Sąsiedzkiego

Chcemy także serdecznie Was zaprosić na kameralne spotkanie podsumowujące tegoroczną Podwórkową Gwiazdkę, które odbędzie się w czwartek, 16 stycznia 2014 roku, w godzinach 18.00-20.00 w naszej siedzibie na ul. Paca 40 (s. 8). Porozmawiamy o Waszych sukcesach oraz wyzwaniach na przyszły rok. Odnotujcie sobie ten termin w kalendarzach – widzimy się po Nowym Roku!

plakat