Przez żołądek do sąsiedzkiego serca

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze, ale sąsiedzkiej integracji nigdy dosyć! A niewątpliwie jedzenie jest wyjątkowo wdzięczną formą integracji ;) Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich aktywnych mieszkańców zainteresowanych smacznym i zdrowym jedzeniem na wakacyjne spotkanie zorganizowane wspólnie z inicjatywą LokalnyRolnik.pl. Tworzenie lokalnych grup zakupowych to nie tylko możliwość kupowania zdrowego jedzenia, ale także okazja, aby poznać swoich sąsiadów i budować dobre relacje w najbliższym otoczeniu. Dlatego właśnie Q-Ruch Sąsiedzki z przyjemnością patronować będzie tej inicjatywie!

Zapraszamy w czwartek 23 lipca o godz 17:00 do Centrum Społecznego PACA 40 na bezpłatną degustację produktów lokalnych rolników oraz spotkanie dla osób z całej Warszawy zainteresowanych włączniem się w tę inicjatywę.

Ulotka Zaproszenie  Ruch sąsiedzki2


O Loklanym Rolniku:
Lokalny Rolnik to inicjatywa założona przez Sylwię Sławińską i Andreja Modica rodziców małej Zarji borykającej się z alergiami pokarmowymi. Sytuacja rodzinna skłoniła ich do poszukiwań zdrowej, ekologicznej żywności produkowanej bez żadnych ulepszaczy i konserwantów, takiej która nie jest „maczana w chemii” i którą z czystym sumieniem można podać dziecku. Tak powstał pomysł stworzenia portalu www.lokalnyrolnik.pl – jest to rodzaj wirtualnego targowiska na którym każdy może kupić pyszne, ekologiczne produkty pochodzące od miejscowych wytwórców. Inicjatywa polega na zakładaniu grup zakupowych min. w kawiarniach, stowarzyszeniach, fundacjach, klubach sąsiedzkich zrzeszających świadomych pasjonatów zdrowej żywności. Osoby będące w grupach funkcjonujących w danych dzielnicach poznają się, wymieniają doświadczenia ze swoimi sąsiadami, a przede wszystkim poznają podobnych do siebie ludzi zakręconych na punkcie zdrowego odżywiania. Znakomitym tego przykładem jest kooperacja grupy zakupowej Lewandów z „3 pokojami z kuchnią”, które należą do grona podmiotów współpracujących z Q-Ruchem Sąsiedzkim.

Zapraszamy na degustację wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o inicjatywie Lokalny Rolnik, posmakować pysznych, tradycyjnych, zdrowych produktów pochodzących od lokalnych wytwórców, poznać nas osobiście i przyłączyć do zacnego grona koordynatorów. Poszukujemy i chcemy zaprosić do naszego grona osoby pozytywnie zakręcone, działające w społecznościach lokalnych, ceniące polskie produkty pochodzące od małych wytwórców.