Przygotowania do Podwórkowej Gwiazdki 2014 czas zacząć!

Drodzy Sąsiedzi!

Przygotowania do Podwórkowej Gwiazdki 2014 czas zacząć!

Podwórkowa Gwiazdka to inicjatywa sąsiedzka zainicjowana przez Q Ruch Sąsiedzki, której celem jest integracja i budowanie dobrych relacji w najbliższym otoczeniu swojego miejsca zamieszkania. Jest inicjatywą dobrowolną, tworzoną przez sąsiadów dla innych, która nie wymaga nakładów finansowych. Jest także doskonałą okazją do poznania lokalnych zasobów i niesienia pomocy potrzebującym.

Każda okazja do spotkania i rozmowy z sąsiadem jest dobra. Dlaczego warto rozpocząć budowę trwałych relacji sąsiedzkich w tym grudniowym czasie?

Ponieważ atmosfera towarzysząca Świętom Bożego Narodzenia jest niepowtarzalna i na swój sposób magiczna. Przestajemy myśleć o problemach, a ewentualne konflikty przestają mieć znaczenie. Chętniej spędzamy czas razem, a także łatwo przychodzi nam dzielić się radością z innymi. Kiedy temperatura za oknem spada, przyjemnie jest po prostu porozmawiać przy kubku z gorącą herbatą… Ze swoim sąsiadem, oczywiście.

Dla wielu osób jest to pora zmian i nowego początku. Jeśli wraz z innymi mieszkańcami osiedla uważacie, że trzeba coś zmienić wokół wspólnego podwórka, to jest to dobry moment na tego typu działanie.

Przede wszystkim świąteczna atmosfera sprzyja otwartości na drugiego człowieka, który może potrzebować naszego wsparcia. Podejmując integrujące działania, wspólnie możemy pomóc innym bez ponoszenia kosztów finansowych. Warto rozejrzeć się wokół siebie i podzielić się tym, co mamy, a może to być zarówno dobre słowo, uśmiech, czy towarzystwo w czasie świąt. Wystarczą tylko chęci!

Zaraz, zaraz… Przecież dopiero rozpoczęła się kalendarzowa jesień… To prawda, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że licząc od dnia dzisiejszego, wigilię Bożego Narodzenia będziemy obchodzić za 82 dni! To aż tyle czasu na to, aby na spokojnie przygotować przedświąteczne spotkanie z naszymi sąsiadami.

Q Ruch Sąsiedzki już teraz czeka na chętnych organizatorów, dlatego zachęcamy do wypełnienia krótkiego zgłoszenia dostępnego pod tym linkiem .

Zgłoszenie jest niezobowiązujące, natomiast dla nas stanowi informację w jaki sposób wesprzeć Was w przygotowywaniu tej świątecznej inicjatywy.

Wsparcia merytorycznego udziela również Koordynatorka Podwórkowej Gwiazdki, Aleksandra Wolczyk (mail: aleksandraw@cal.org.pl; tel. 693 639 744).

Podwórkowa Gwiazdka