Przygotowania do Podwórkowej Gwiazdki: CZAS START!

Mamy przyjemność poinformować, że finał IV Podwórkowej Gwiazdki zaplanowany został na weekend 7-8 grudnia 2013 roku.
Co to oznacza? 
Jako mieszkaniec/lokalny działacz/przedstawiciel instytucji lub innego podmiotu możesz zrobić coś dla swojego sąsiedztwa razem ze swoimi sąsiadami! Szczególnie zachęcamy, aby w okresie przedświątecznym zwracać uwagę na potrzeby innych osób.
Wasz sąsiad spędza Wigilię samotnie? Zaproście go do wspólnego świętowania!
Okoliczna placówka chce zorganizować zajęcia dla dzieci z biednych rodzin, ale nie ma na to środków? Zorganizujcie zbiórkę potrzebnych materiałów!
Wystarczy się rozejrzeć, aby znaleźć osobę lub grupę, którą można wesprzeć poprzez małe, nie wymagające nakładów finansowych, działania. 
 
O co chodzi? 
Podwórkowa Gwiazdka podobnie jak Dzień Sąsiada jest inicjowanym i  koordynowanym przez Q Ruch Sąsiedzki ogólnowarszawskim wydarzeniem, które ma na celu sąsiedzką integrację, wspólne działania w przestrzeni miejskiej, niesienie pomocy potrzebującym oraz wydobywanie lokalnego potencjału. Co roku w organizację tego sąsiedzkiego święta angażują się kolejne sąsiedztwa.
Brzmi ciekawie? Dołącz do akcji!
 
Jak to zrobić? 
Wystarczy otworzyć się na swoich sąsiadów :) Zachęcamy do organizowania spotkań, poznawania ludzi i “sieciowania” lokalnych zasobów. Więcej praktycznych wskazówek można znaleźć w folderze informacyjnym. Potrzebnego wsparcia merytorycznego udziela również Koordynatorka Podwórkowej Gwiazdki, Anna Warwas (mail: annaw@cal.org.pl; tel.: (+48) 668 031 365).
Chcesz działać? Poznać swoich sąsiadów? Budować przyjazne sąsiedztwa razem z aktywnymi mieszkańcami Warszawy?
Zgłoś się! 
Wystarczy wypełnić formularz online do 8 listopada. Tutaj: https://docs.google.com/forms/d/15NsztUlkq6ArKBIrpul0J7NN445G2k6L_sLeUOo41y0/viewform

Folder informacyjny Podwórkowa Gwiazdka 2013