Przyjazne sąsiedztwa rosną jak grzyby po deszczu

Za nami wielka kulminacja IV Warszawskiego Dnia Sąsiada – w dniach 24-26 maja w całym mieście świętowało ponad 30 sąsiedztw!

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych sąsiadom udało się spotkać i spędzić ze sobą czas :) Uważamy to za wielki sukces organizatorów, którzy przygotowali się na wypadek niskiej temperatury i deszczu.
Różnorodność pomysłów na spędzenie tego Dnia jest najlepszym dowodem na to jak bardzo jesteśmy różni i jak różne mamy potrzeby, zainteresowania i talenty. W ten weekend można było posmakować, pomalować, pograć, pośpiewać, potańczyć, ale przede wszystkim porozmawiać z drugim człowiekiem. Większość sąsiedztw zmuszona była zrezygnować z plenerowych form aktywności, stawiając na kameralne spotkanie w bibliotece, świetlicy, Klubie Sąsiedzkim lub w innej przyjaznej i otwartej na sąsiadów przestrzeni. Obchody być może nie były huczne, nie udało się przyciągnąć uciekających przed urwaniem chmury przechodniów, ale z pewnością mieszkańcy mieli możliwość zintegrowania się w małym gronie, lepszego poznania się. Felerna deszczowa pogoda udowodniła po raz kolejny, że siła Dnia Sąsiada tkwi w ludziach, a nie w licznych atrakcjach i tłumach przypadkowo zebranych osób. Pragniemy pogratulować wszystkim śmiałkom, którzy rzucili wyzwanie anonimowości w swoim miejscu zamieszkania i zdecydowali się razem z nami i innymi aktywnymi mieszkańcami i mieszkankami Warszawy budować przyjazne, bezpieczne sąsiedztwo oparte na osobowych więziach oraz wzajemnym zaufaniu.
Jednocześnie przypominamy, że wiele sąsiedzkich spotkań ciągle przed nami – świętujemy co weekend aż do 22 czerwca! Szczegóły wydarzeń można znaleźć w katalogu punktów sąsiedzkich, który jest na bieżąco aktualizowany. Nadal można zgłaszać swoje inicjatywy, zwracać się do nas po pomoc i wsparcie merytoryczne, organizacyjne czy promocyjne. Zachęcamy także do nadsyłania wszelkich materiałów (zdjęć, nagrań) gromadzonych podczas wydarzeń, swoich refleksji, uwag i próśb – chcemy poznać Wasze opinie, wątpliwości, żeby jak najlepiej odpowiadać na nie w przyszłości.