Q – inspiracje po raz trzeci!

W okresie przedświątecznym panuje wyjątkowa atmosfera – jak pokazują media oraz statystyki ;) grudniowa aura sprzyja angażowaniu się, niesieniu bezinteresownej pomocy innym ludziom.

Możecie nadać nowy wymiar Waszym sąsiedzkim spotkaniom, podczas których integrujecie się jako grupa, budujecie zaufanie oraz międzypokoleniowe więzi. Warto rozejrzeć się dookoła, rozpoznać zasoby w swoim otoczeniu i zwrócić szczególną uwagę na samotne osoby, potrzebujące rodziny czy podupadające placówki.

Mamy nadzieję, że wizja wspólnego celu jeszcze bardziej zintegruje Wasze sąsiedztwo! Do rozmaitych akcji dobroczynnych mogą włączyć się sami mieszkańcy – każdy może wnieść swój czas i pomocną dłoń; lokalne instytucje, biblioteki, domy kultury – dysponujące przestrzenią, w której można organizować spotkania, planować i przechowywać np. gromadzone dary; czy klubokawiarnie – które mogą pomóc w zorganizowaniu np. promującego eventu. Zapraszamy Was do nawiązywania kontaktów i tworzenia silnych partnerstw lokalnych, zorganizowanych wokół wyższej idei :)

Tylko od Was zależy czy zdecydujecie wesprzeć się lokalną organizację lub sąsiada, czy włączyć się w ogólnowarszawską (albo nawet ogólnopolską) akcję charytatywną.

Polecamy Waszej uwadze znaną Wam zapewne Szlachetną Paczkę, świąteczną akcję zbierania żywności Banku Żywności SOS w Warszawie czy Akcję Miś, adresowaną do dzieci z najbiedniejszych rodzin.

 

Akcja MiśSzlachetna Paczka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamiętajcie, że jest to jedynie pewna możliwość, do której Was zachęcamy a nie warunek włączenia się do akcji „Podwórkowa Gwiazdka”. Każde sąsiedztwo spędza ten czas inaczej, ze względu na swoje własne potrzeby i możliwości. Najważniejsze w tym wszystkim jest lepsze poznanie drugiego człowieka!