Q – inspiracje przed Podwórkową Gwiazdką!

Pomysły na Gwiazdkę – jak zrobić coś z niczego czyli o up-cyklingu


Jak co roku na Podwórkową Gwiazdkę przygotowujecie rozmaite warsztaty plastyczne
i rękodzielnicze, wspólnie wykonujecie ozdoby choinkowe, pieczecie pierniki. Ważne jest dla Was, aby tego typu aktywności organizować niewielkim nakładem kosztów.
Doskonale to rozumiemy, dlatego poniżej przedstawimy kilka pomysłów na to w jaki sposób urozmaicić sąsiedzkie wydarzenie oraz zadbać o swoje portfele i środowisko jednocześnie:


1. Lampiony ze starych słoików:
Z pewnością wielu z Was ma gdzieś w domu zachomikowane rozmaite słoiki. Zazwyczaj w takich opakowaniach przechowuje się przetwory, guziki czy inne drobiazgi. Jeśli jednak stoją puste – warto wykorzystać je ponownie, w duchu upcyklingu!
Aby ozdobić słoik można użyć rozmaitych materiałów takich jak: farbki do szkła, koronki, kolorowy papier, folia spożywcza, brokat. Ile osób – tyle pomysłów! Zaangażujcie do zabawy dzieci i seniorów, tak, aby każdy mógł wykonać swój autorski projekt. Przy okazji uczestnicy takich warsztatów będą mieli doskonałą okazję do międzypokoleniowej integracji.
Do gotowego słoiczka wystarczy włożyć małą świeczkę typu tealight. (UWAGA: należy uważać, aby ozdoby znajdowały się na zewnątrz słoika i nie miały styczności z płomieniem!)
Gotowe lampiony mogą wyczarować prawdziwie świąteczny klimat na Waszym podwórku – stanąć w bramie lub na ośnieżonym klombie. Pomysł na lampiony ze słoików był wielokrotnie wykorzystywany przez organizatorów Podwórkowej Gwiazdki.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia zaczerpnięte z internetu, ku inspiracji:

 

sloik2

sloik

sloik1

 

 

 

 

 

2. Ozdoby choinkowe ze starych płyt CD:
Kolejnym fajnym i prostym pomysłem do wykorzystania jest wykonanie ozdób ze zniszczonych lub nieużywanych płyt CD. Jedną stronę płyty można ozdobić w rozmaity sposób – ponaklejać wycinanki, pomalować farbkami, zakleić plasteliną lub koralikami i materiałem (płyty można też wycinać w różne wzory, ale jest to zajęcie dla starszych dzieci i to nie bez asysty dorosłych). Do wyboru, do koloru. Drugą, błyszczącą i śliską, stronę warto zostawić pustą – będzie ładnie połyskiwać i odbijać światło  Aby zrobić zawieszki wystarczy przewlec przez dziurkę jakąś wstążkę lub sznurek. Gwarantujemy, że efekt będzie bardzo oryginalny!

Poniżej kilka przykładów, zaczerpniętych z internetu:
cdcd1

 

 

 

 

 

Więcej inspiracji znajdziecie na www.zycierzeczy.pl oraz na naszej stronie – będziemy dla Was wybierać najciekawsze pomysły na świąteczne robótki.