Rusza rekrutacja do VI edycji Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich!

Tak jak w ubiegłych latach Akademia Inicjatyw Sąsiedzkich szkolić będzie przyszłych lokalnych animatorów i aktywnych sąsiadów.  Rekrutacja trwa do 28 lutego.

Dlaczego warto wziąć udział?AIS2014

Q Ruch Sąsiedzki organizuje w tym roku Akademię Inicjatyw Sąsiedzkich po raz szósty. Przez te wszystkie lata udoskonalaliśmy nasz cykl warsztatów, aby jak najbardziej spełniał oczekiwania uczestników. Naszym zapleczem eksperckim jest Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w Warszawie. Doświadczeni trenerzy i animatorzy z tego stowarzyszenia prowadza zajęcia metodą warsztatową, a każde spotkanie dopasowane jest do potrzeb uczestników.

Kto może wziąć udział?

Każdy! Możesz być rodowitym Warszawiakiem albo mieszkać w Warszawie od miesiąca, możesz pracować w warszawskich instytucjach/organizacjach albo po prostu czuć się związanym z tym miastem. Jeśli bliskie są Ci idee przyjaznego sąsiedztwa, chcesz się nauczyć realizować ciekawe inicjatywy w swoim sąsiedztwie lub poznać innych animatorów sąsiedzkich – koniecznie musisz zgłosić się na nasze warsztaty!

Co będzie się działo na warsztatach?

Pełen cykl Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich obejmuje 7 spotkań na przestrzeni od marca do listopada 2014 (z przerwą wakacyjną). Są to pięciogodzinne warsztaty, których celem jest kompleksowe wyposażenie uczestników w umiejętności potrzebne do organizacji inicjatywy sąsiedzkiej: przeprowadzenia diagnozy zasobów i potrzeb lokalnego  środowiska, pozyskiwania sojuszników i funduszy, angażowania ludzi do projektu, nawiązywania partnerstw oraz promocji lokalnych wydarzeń.

Uczestnikom szkolenia zapewniamy wszystkie potrzebne materiały szkoleniowe oraz poczęstunek w trakcie warsztatów. Warsztaty odbywać się będą na początku miesiąca w ŚRODY, w godzinach 15:00-20:00.

UDZIAŁ W AKADEMII INCIAJTYW SĄSIEDZKICH JEST BEZPŁATNY!

Terminy spotkań:  12 marca, 2 kwietnia, 7 maja, 4 czerwca, 3 września, 1 października, 5 listopada. (mogą ewentualnie ulec zmianie)

Aby się zgłosić należy wypełnić poniższy FORMULARZ do 28 lutego!

 

Chcesz się dowiedzieć więcej?

Skontaktuj się z Agatą Konarzewską
– napisz: agatak@cal.org.pl
– zadzwoń: (22 )121 59 10  wew. 19
– lub przyjdź osobiście do Centrum Społecznego Paca 40 na Pradze Południe