Seminarium inaugurujące: Poszukiwani Sąsiedzi Najwyższej Jakości!

Zapraszamy na seminarium  inaugurujące tegoroczny sezon aktywności lokalnej i Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich, które odbędzie się w środę 18 lutego o godz. 18:00 w  Domu Towarowym Braci Jabłkowskich (ul. Bracka 25, III piętro). Wstęp wolny!

POSZUKIWANI

Na seminarium dowiesz się więcej o działalności warszawskiego Q-Ruchu Sąsiedzkiego, wyzwaniach w pracy sąsiedzkiego animatora oraz o różnych wymiarach sąsiedzkiej aktywności. Spotkanie jest skierowane do mieszkańców i mieszkanek Warszawy, którzy działają na rzecz swoich społeczności lokalnych lub dopiero planują realizować różne inicjatywy w swoich sąsiedztwach. Spotkasz tam aktywnych warszawskich liderów sąsiedzkich, poznasz nietypowe pomysły na inicjatywy sąsiedzkie i zobaczysz jakie sprawdzają się one w praktyce.

W pierwszej części spotkania o swoich doświadczeniach opowie Grażyna Gnatowska, założycielka pierwszego w Warszawie centrum aktywności lokalnej – Klubu Osiedlowego „Surma” na Ochocie oraz Paweł Jordan, inicjator Q Ruchu Sąsiedzkiego, animator swojego osiedla i obserwator warszawskiego sektora obywatelskiego. Obydwoje prelegenci są ekspertami Q Ruchu oraz trenerami Stowarzyszenia CAL.

W drugiej części spotkania odbędzie się warsztat inspiracyjny, prowadzony przez absolwentów Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich z ubiegłych lat, m.in. Martę Płachecką (Sąsiedztwo na ul. Jaktorowskiej), Laurę Raczyńską (Sąsiedzi z Woronicza 33), Grzegorza Bundę (SM Fenix, pl. Wilsona) oraz Magłosię Obrimską (Dom Kultury Śródmieście, Klub na Hożej). O tych sąsiedztwach przeczytać możesz w zakładce Q-Sąsiedztwa, ale zachęcamy do przybycia na seminarium i osobistego poznania tych świetnych sąsiedzkich animatorów! :)

 

Dołącz do grona Q-Sąsiadów, czyli Sąsiadów Najwyżej Jakości!

POSZUKIWANI (2)

 

WSTĘP WOLNY!