Ostatnio bardzo modne stały się słuchawki bezprzewodowe. Zastanawiasz się nad ich kupnem ale nie jesteś przekonany? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się czy są one odpowiednim wyborem dla Ciebie! 

Najnowsze modele telefonów z reguły nie mają już wejścia na słuchawki. Przyczyniło się to do ogromnego wzrostu popularności bezprzewodowych słuchawek. Z założenia są wygodniejsze, mobilniejsze i przede wszystkim droższe od przewodowych modeli. Czy warto więc w nie inwestować?

 

słuchawki
fot.pexels

BATERIA – ZMORA BEZPRZEWODOWYCH SŁUCHAWEK

Ogromnym minusem słuchawek bezprzewodowych jest fakt, iż trzeba je ładować. Gdy przebywasz dużo poza domem, w miejscu, w którym nie masz dostępu do ładowarki – bezprzewodowe słuchawki nie będą dobrym rozwiązaniem. Najpopularniejszy model słuchawek bezprzewodowych – airpodsy, wytrzymują 5 godzin. Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze to, że wydajność baterii spada, po kilki miesiącach użytkowania może to być nawet i 3 godziny.

JAKI SŁUCHAWKI SIĘ SPRAWDZĄ DO UPRAWIANIA SPORTU?

Tutaj najlepszym wyborem będą słuchawki bezprzewodowe – głównie dzięki mobilności. Nie ma tutaj znaczenia fakt, że jakość dźwięku odtwarzana przez bezprzewodowe jest lekko gorsza. Dzięki takim słuchawkom łatwiej wykonywać bardziej skomplikowane ćwiczenia. Dla biegania też się idealnie sprawdzą. Kup opaskę na ramię, w której będziesz trzymać telefon podczas ćwiczeń.

Jeżeli chodzi o minusy tej mobilności, to słuchawki bezprzewodowe łatwiej zgubić ze względu na ich małą wielkość. Koniecznie je chowaj do casa od razu po użyciu.

PAROWANIE SŁUCHAWEK

Kolejną problematyczną rzeczą u bezprzewodowych słuchawek jest ich parowanie. Jeśli masz kilka urządzeń w domu, a tylko jedną parę słuchawek – połapanie się w parowaniu może być trudne. Tutaj lepiej sprawdzą się słuchawki przewodowe, w których przypadku podłączenie do jakiegokolwiek urządzenia zajmie chwilkę. Jeżeli jednak, bezprzewodowe słuchawki Cię bardziej przekonują koniecznie sprawdź czy Twój komputer ma moduł bluetooth, aby podłączyć bezprzewodowe do niego.

słuchawki
fot.pexels

Nie da się ukryć, że obecnie większą popularnością cieszą się słuchawki bezprzewodowe. Niemniej jednak ich głównym plusem jest mobilność, i w sumie to by było na tyle… Czy warto? Musisz sobie sam zadać to pytanie i zastanowić się czy jest sens przepłacać za słuchawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here