Startują przygotowania do Warszawskiego Dnia Sąsiada!

Zapowiedź DS

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nimi sezon na inicjatywy lokalne! Nie wiesz od czego zacząć? Zorganizuj wspólnie z sąsiadami inicjatywę w ramach Warszawskiego Dnia Sąsiada! W tym roku już po raz szósty aktywni mieszkańcy Warszawy będą celebrować swoje święto – spotykając się przy wspólnym stole oraz realizując działania w przestrzeni osiedla, a wszystko w duchu radosnej, międzypokoleniowej integracji. W zeszłym roku udział w Warszawskim Dniu Sąsiada wzięło ponad 50 punktów sąsiedzkich! 

Przypomnijmy:

Warszawski Dzień Sąsiada to dobrowolne sąsiedzkie święto, organizowane przez sąsiadów dla nich samych. W założeniu więc jest oddolne i lokalne – forma wydarzenia nie zależy od jednego organizatora, ale od potrzeb, zasobów i pomysłów wszystkich chętnych sąsiadów. Organizacja Dnia Sąsiada nie wymaga też nakładów finansowych, ale chęci i zaangażowania. Sąsiedzkie spotkanie może być dobrym okazją do pogłębienia więzi sąsiedzkich i wspólnego działania na rzecz swojej okolicy.

Woronicza 33

Kiedy?

Finał tegorocznej edycji Warszawskiego Dnia Sąsiada będziemy obchodzić w ostatni weekend maja w dniach 29-31 maja (piątek-niedziela). Pamiętajcie jednak, że Wasze wydarzenia mogą odbywać się w innym, wygodnym dla Was terminie, na przestrzeni maja i czerwca br. Ciekawostką jest fakt, że finał tegorocznej edycji Warszawskiego Dnia Sąsiada jest zbieżny z terminem finału Europejskiego Dnia Sąsiada, przypadającego 29 maja br.

Kto może wziąć udział?

Każdy, komu zależy na dobrym sąsiedztwie :) Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkie nieformalne grupy sąsiedzkie, jak również Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe, organizacje pozarządowe, Domy Kultury, biblioteki i inne podmioty. Dzień Sąsiada jest doskonałą okazją do wzmocnienia więzi i kształtowania poczucia współodpowiedzialności za środowisko lokalne, co w dalszej konsekwencji przekłada się na przyjemne i bezpieczne życie w ramach osiedla, dzielnicy, miasta. Gwarantujemy, że aktywizacja Waszych sąsiedztw przyniesie same korzyści!

Jak dołączyć?

Wystarczy wspólnie z sąsiadami wymyślić co chcecie zrobić, spotkać się i celebrować Wasz Dzień Sąsiada :)

Zachęcamy, aby wypełnić zgłoszenie udział w akcji dostępne online (patrz poniżej lub KLIKNIJ TUTAJ). Wypełnione zgłoszenie to wstępna, niezobowiązująca deklaracja chęci wzięcia udziału w akcji. Ze strony Q-Ruchu Sąsiedzkiego gwarantujemy promowanie Waszej inicjatywy sąsiedzkiej za pomocą posiadanych kontaktów (patroni medialni, strony www, media społecznościowe). Nasi wolontariusze z przyjemnością spędzą z Wami ten radosny czas, troszcząc się o udokumentowanie fotograficzne Waszej akcji. Nie będziecie musieli się o to martwić:)

Dodatkowo dla organizatorów, którzy podejmują się zorganizowania wydarzenia po raz pierwszy, oferujemy wsparcie promocyjne w postaci materiałów z logo Warszawskiego Dnia Sąsiada.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2015!

Gdzie możesz dowiedzieć się więcej?

Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji, przejrzyj  folder informacyjny Warszawskiego Dnia Sąsiada 2015, poczytaj publikację pt. „Dzień Sąsiada. Jak inicjatywy sąsiedzkie zmieniają Warszawę?”.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Koordynatorką akcji Aleksandrą Wolczyk (alekandraw@cal.org.pl), tel. 693 639 744 (proszę o telefon po godz. 15.00).