Warsztat AIS o funduszach, projektach i planowaniu

19 września znowu się zobaczyliśmy. Pierwsze spotkanie po wakacjach całej grupy uczestników Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich okazało się owocne jak zwykle i takoż ekscytujące :) Warsztat poprowadziła trenerka zaprzyjaźnionego Programu Rozwoju Bibliotek – Kasia Kozłowska.

Tym razem mówiliśmy o pracy metodą projektu jako sposobie pozyskiwania środków na działania lokalne. Oraz ogólnie o sposobach pozyskiwania środków. Próbowaliśmy wzajemnie się przekonać, że pieniądze leżą na ulicy i rzeczywiście wystarczy po nie sięgnąć. Kluczem do sukcesu jest solidny plan, znajomość przyczyn i celu działania oraz jego możliwych skutków. A korzyści z tego płynące są bezcenne – dla organizacji i grup nieformalnych.

Każdy z uczestników popracował nad własnym planem pozyskania funduszy oraz miał okazję przećwiczyć się w kontakcie z potencjalnym sponsorem.
(wiadomość specjalna do uczestników: dzięki wielkie za cierpliwe wypełnianie ankiet – może to być nudne i męczące po czterech godzinach ciężkiej pracy, ale BARDZO nam pomaga informacja zwrotna od Was, pozytywna też ;) )