Wpływajmy na nasze sąsiedztwo – pakiet informacji o akcji Podwórkowa Gwiazdka

PLAKAT PG 2015 EXPORT2

CO TO JEST PODWÓRKOWA GWIAZDKA?

Podwórkowa Gwiazdka jest świętem obchodzonym od 5 lat przez mieszkańców całej Warszawy. To inicjatywa dla każdego, który chce lepiej poznać swoich sąsiadów, spotkać się z nimi w świątecznej atmosferze, przygotować wspólnie świąteczną imprezę, której może towarzyszyć wspólne kolędowanie, dekorowanie osiedlowej choinki i wiele innych atrakcji. Chodzi o to, żebyś wyjść z inicjatywą i zrobić coś fajnego w swoim sąsiedztwie.

DLACZEGO WARTO ŚWIĘTOWAĆ?

Celem akcji jest pokazanie, że zmiany na naszych podwórkach wymagają naszego osobistego zaangażowania. A nawet takie proste działania jak kameralne spotkanie świąteczne mogą budować lepsze relacje sąsiedzkie. Warszawa jest miastem, gdzie nie brakuje pozytywnych przykładów sąsiedzkiej solidarności, jednak w wielu miejscach mieszkańcy się po prostu nie znają lub nie wiedzą jak zacząć inicjatywy sąsiedzkie. Podwórkowa Gwiazdka to okazja, aby to zmienić!

PG_(20)

KTO MOŻE BYĆ ORGANIZATOREM INICJATYWY?

Podwórkową Gwiazdkę może zainicjować każdy, kto chce zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu. To może być zarówno grupa mieszkańców, wspólnota mieszkaniowa, organizacja pozarządowa, dom kultury czy klubokawiarnia. Najważniejsza jest chęć budowania dobrego sąsiedztwa i życzliwości w naszym najbliższym otoczeniu.

KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ INICJATYWY?

Finał Podwórkowej Gwiazdki 2015 odbędzie się w weekend 12 i 13 grudnia. Oczywiście, każde sąsiedztwo może zorganizować wydarzenie w dogodnym dla sąsiadów terminie. To jest Wasze, sąsiedzkie święto!

T_zdj_7

GDZIE ZORGANIZOWAĆ INICJATYWĘ?

Podwórkową Gwiazdkę organizuje się w najbliższym sąsiedztwie: na podwórku, na klatce, w parku, na placu zabaw. Warto też nawiązać współpracę z lokalnymi partnerami np. okoliczną kawiarnią czy domem kultury.

 

JAK BĘDZIEMY WSPIERAĆ WASZE INICJATYWY?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wsparcia merytorycznego i organizacyjnego podczas tego wydarzenia udzieli Wam Q-Ruch Sąsiedzki. Jeśli macie pytanie jak zorganizować takie wydarzenia zachęcamy do kontaktu z koordynatorką Podwórkowej Gwiazdki – Natalią Barsaba (nataliab@cal.org.pl) oraz koordynatorką Q-Ruchu Sąsiedzkiego – Agatą Konarzewską (agatak@cal.org.pl).

Przygotowaliśmy dla Was także pakiet startowy dla sąsiedztwie. W jego skład wchodzą między innymi różne gadżety, materiały plastyczne oraz materiały promocyjne, które pomogą w dotarciu do sąsiadów z informacją o Waszej inicjatywie.

Więcej bieżących informacji i porad dostępnych jest na blogu Podwórkowej Gwiazdki

http://podworkowagwiazdka.blogspot.com/

 

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Jeśli zdecydujecie się na udział w akcji i zainicjowanie Podwórkowej Gwiazdki w swoim sąsiedztwie, zachęcamy do zgłoszenia się poprzez nasz formularz:

Jeśli formularz nie wyświetla Ci się poprawnie klinkj tutaj: https://goo.gl/Ii797b