smoothie
fot.pexels

Od ostatnich paru lat dużą popularnością cieszą się smoothie. Nic dziwnego, taki napój może nam zastąpić pełnowartościowy posiłek, dostarczyć wiele niezbędnych witamin oraz dać nam uczucie sytości na długi czas.

 JAKIE SĄ KORZYŚCI Z PICIA SMOOTHIE?

Niestety ale w obecnych czasach, gdy tempo życia wielu osób jest szybkie, nie ma czasu na gotowanie pełnowartościowych posiłków. Tutaj z pomocą przychodzą smoothie. Nawet jedno smoothie dziennie pozwoli Ci dostarczy całodniową dawkę witamin, owoców i warzyw. Korzyści  picia smoothie jest wiele, oto jedne z nich:

  • zmniejszenie ryzyka wystąpienia poważnych chorób (dzięki dużej zawartości witamin smoothie budują odporność twojego organizmu)
  • hamowanie starzenia się (odmładzające działanie mają głównie zielone owoce i warzywa)
  • pomagają zapobiegać kamieniom nerkowym (dodając do smoothie jarmuż, zawierający dużo wapnia, zapobiegasz powstawaniu kamieni nerkowych)
  • niwelują zaparcia (w owocach i warzywach jest ogromna ilość błonnika, który wspomaga układ trawienny)
smoothie
fot.pexels
  1. ZIELONE SMOOTHIE

Zielone warzywa i owoce mają właściwości odmładzające, dlatego często koktajle zrobione z tych produktów potocznie są nazywane koktajlami młodości. Do tego smoothie będzie Ci potrzebny szpinak,jarmuż i awokado. Zmiksuj wszystkie składniki z wodą lub mlekiem roślinnym i gotowe.

2. SMOOTHIE BOWL

Smoothie bowl to nic innego jak gęstsze smoothie w połączeniu z dodatkami. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za płynnymi posiłkami. Do wykonania smoothie bowla będą Ci potrzebne twoje ulubione owoce, mleko i dodatki takie jak orzechy,wiórki kokosowe czy bakalie. Aby osiągnąć odpowiednią gęstość nie dodawaj za dużo mleka. Zostaw kilka owoców i zamiast je blendować, połóż je na swoim bowlu jako ozdoba (oczywiście jadalna ozdoba) :).

smoothie, smoothie bowal
fot.pexels

3. MROŻONE SMOOTHIE

Mrożone smoothie w smakuj przypomina sorbet lodowy. Wykonanie takiego posiłku jest niesamowicie proste. Kup ulubione mrożone owoce, konieczne do takiego smoothie będą mrożone banany! Następnie zblenduj swoje mrożone owoce z wodą albo mlekiem i gotowe! Jeśli chcesz możesz dodać łyżeczkę erytrytolu aby twoje smoothie jeszcze bardziej przypominało w smaku sorbet lodowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here