gra,planszówka,zakupy
fot.unsplash

Na zimowe wieczory idealną rozrywką będą gry planszowe. Można grać we dwójkę, grupką znajomych bądź zaangażować całą rodzinę do rozgrywki. Sprawdź, która planszówka z naszego zestawienia najbardziej Ci odpowiada i spraw sobie prezent!

1. MONOPOLY

Jeśli jakimś cudem nie wiesz na czym polega ta gra to nic się nie martw, zaraz Ci wytłumaczymy. Gra polega na handlu nieruchomościami i inwestowaniem monopolowymi pieniędzmi. Można w nią grać już we 2 osoby, limit wynosi 6 osób. Grę kończy moment bankructwa wszystkich oprócz jednej osoby. Grając w monopoly na pewno się zaangażujesz i będziesz wkręcony! Jest wiele wersji tej gry między innymi gra o tron, Harry Potter, star wars, a nawet monopoly Polska czy Gdańsk.

2. WSIĄŚĆ DO POCIĄGU

W grę można grac od 8 roku życia, minimalna liczba osób, która może grać w tę grę to 2. Podobnie jak monopoly nie jest to zbyt skomplikowana gra niemniej jednak bardzo angażuje graczy. Jest kilka wersji tej gry na przykład wersja Polska lub Europejska.

3. JENGA

Jedna z najpopularniejszych gier zręcznościowych, minimalny wiek pozwalający na grę w jengę to 5 lat. Zasadny są banalnie proste ostatni gracz, który dostawi drewniany klocek tak, że wieża się na zawali – wygrywa. Można w nią grać już parą ale lepsza zabawa będzie jeśli zagracie większą grupą!

gra,planszówka
fot.pexels

4.GORĄCY ZIEMNIAK

Jest to jedna z najlepszych gier familijnych. Cechuję jak szybkość rozgrywki, musisz działać pod presją czasu! Zasady polegają na tym, że musisz jak najszybciej wymyślić odpowiedź na pytanie i rzucić Gorącego Ziemniaka przeciwnikowi. Kto pierwszy dojdzie do końca planszy – wygrywa!

5. DETEKTYW

Tutaj mamy do czynienia z grą kryminalistyczną, wiek pozwalający na granie w detektywa to 16 lat. Musisz wcielić się w role inspektorów pracujących dla agencji detektywistycznej. Gra zawiera 6 spraw kryminalnych, jedna sprawa zajmuje od dwóch do trzech godzin. Jeżeli nie zdołasz rozwikłać zagadki, nie przejmuj się i zacznij od początku.

gra,pionki,planszówka
fot.pexels

Pamiętaj, nie tylko wygranie gry się liczy. Zadbaj o dobrą atmosferę – to ma być przyjemność i miło spędzony czas. Zróbcie przekąski, kupcie grę i zacznijcie rozgrywkę!

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here