face,twarz,pielęgnacja
fot.unsplash

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest dobra pielęgnacja twarzy. Wieczorna pielęgnacja jest szczególnie ważna, ponieważ w nocy nasza cera jest w stanie przyswoić najwięcej składników odżywczych. Sprawdź jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja i jakie produkty są do niej niezbędne!

KROK 1 – DEMAKIJAŻ

Jeżeli chcesz mieć zdrową cerę, nigdy nie powinnaś spać w makijażu. Jest to najważniejsza zasada, której musisz przestrzegać. Produkty do demakijażu wybieraj w zależności od typu cery jaką posiadasz.

  • płyny micelarne – najlepsze dla cery mieszanej
  • olejki – najlepsze dla cery suchej
  • mleczko – najlepsze dla cery tłustej

KROK 2 – OCZYSZCZENIE SKÓRY

Gdy wykonasz już krok pierwszy, umyj  bardzo dokładnie twarz. Mamy do dyspozycji wiele produktów, które sprawdzą się w tym kroku. Polecamy jednak wszelkiego rodzaju żele, koniecznie dobrze je do typu swojej cery. Raz na jakiś czas warto umyć twarz żelem peelingującym, pamiętaj tylko, żeby zachować w tym umiar. Zbyt częste użycie peelingu może spowodować zmycie warstwy ochronnej z Twojej cery. Następie umyj twarz zwykłą wodą. W przypadku osuszania cery – użyj jednorazowych ręczniczków, bądź osobnego ręcznika do twarzy. Pamiętaj, żeby bardzo często zmieniać taki ręcznik.

pielęgnacja
fot.pexels

KROK 3 – TONIZACJA

Tonik przywraca skórze optymalne pH oraz przygotowuje ją na przyjęcie kremu. Unikaj toniku, który w składzie ma alkohol.

KROK 4 – SERUM I KREM

Dzięki serum cera szybciej przyjmuje składniki aktywne. Pamiętaj, że nie używa się go oddzielnie, zawsze powinno się łączyć z kremem. Pamiętaj, żeby na noc używać kremu na noc! Nie można użyć kremu na dzień, który zawiera filtr.

pielęgnacja,kosmetyki
fot.unsplash

KROK 5 – PIELĘGNACJA UST I RĄK

Warto zadbać też o pielęgnację rąk i ust. W przypadku ust najpierw należy wykonać peeling ust, a następnie nałożyć balsam w zależności od potrzeb. Na rynku można dostać balsamy odżywcze, nawilżające, regenerujące czy ochronne. Do rąk użyj nawilżający krem w swoim ulubionym zapachu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here