poduszka
fot.pexels

Rodzaje poduszek, na których będziesz opierać głowę każdej nocy, są prawie tak samo ważne jak materac. Niewłaściwy wybór poduszek może poważnie pogorszyć ułożenie ciała i niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duży wpływ może mieć poduszka na ich ogólną jakość snu.

Jeśli ograniczysz się tylko do poduszek znajdujących się na półce w sklepie, możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, ile poduszek jest dostępnych dla Twojego ogólnego komfortu.

 Z iloma poduszkami należy spać?

 

Wybierasz materac na podstawie swojej naturalnej pozycji do spania, aby zapewnić prawidłowe ułożenie kręgosłupa i wsparcie przez całą noc. Z tego samego powodu należy wybierać poduszki, ponieważ osłabienie wsparcia szyjki macicy może z czasem zrujnować ogólny stan zdrowia. Wybór poduszki na podstawie wyglądu lub początkowych preferencji jest częstym błędem i chociaż osobiste wybory powinny mieć wpływ na ostateczną decyzję – przede wszystkim poduszkę należy dobrać z myślą o pozycji do spania.

Wymaga pozycji do spania na plecach

Spanie na plecach jest uważane za najzdrowszy sposób snu, chyba że cierpisz na bezdech senny. Wspiera kręgosłup i związane z nim tkanki miękkie bardziej niż jakakolwiek inna pozycja, a także jest uważany za sposób, aby pomóc Twojej skórze wyglądać młodziej, ze względu na to, jak grawitacja działa na Twoje ciało przez całą noc.

Osoba śpiąca na plecach potrzebuje cieńszej poduszki, która pomaga utrzymać głowę w jednej linii i równo z ramionami. Jeśli głowa opadnie zbyt daleko do tyłu, obciąży szyję i górną część pleców, a jeśli zostanie podniesiona zbyt wysoko, ściska kręgi i wpływa również na dolną część pleców.

Potrzeba pozycji podczas snu brzucha

Spanie na brzuchu to najgorsza pozycja, jaką możesz wybrać, ale ponieważ większość ludzi w naturalny sposób układa się w pozycji, w której czują się najbardziej komfortowo, nie pozostaje wiele do zrobienia, ale wesprzyj ją w najlepszy możliwy sposób. Ponieważ twoja szyja i kręgosłup zawsze będą w pewnym stopniu zagrożone podczas spania na brzuchu, musisz skupić się na utrzymaniu go jak najwyżej z kręgosłupem, co oznacza, że ​​powinien leżeć równo lub blisko powierzchni materaca w zależności od typu ciała.

poduszka
fot.pexels

Cieńsze poduszki to najlepszy wybór, jeśli śpisz na brzuchu – z różnicami w miękkich i twardych powierzchniach pozostawionych według twoich osobistych preferencji. Ważnym szczegółem, na który należy zwrócić uwagę, jest wybranie poduszki, która nie unosi głowy zbyt wysoko nad ramiona, aby nie obciążać reszty pleców.

Wymaga bocznej pozycji snu

Ponieważ jest to najczęstsza pozycja do spania, w większości sklepów detalicznych dostępne są poduszki dostosowane do potrzeb osoby śpiącej na boku. Spanie na boku obciąża cały kręgosłup, ale na szczęście twoje ciało jest bardzo biegłe w dostosowywaniu się, aby pomóc mu utrzymać równowagę. Większość materacy zapewnia również konturowanie i daje, aby Twoje ciało w naturalny sposób odpoczywało i pomaga utrzymać wyprostowany kręgosłup.

Wybierając poduszkę, musisz poszukać grubszego, wspierającego wyboru, który pomoże utrzymać głowę nawet między ramionami, a także wypełni lukę utworzoną między głową a ramionami, aby szyja mogła odpocząć.

 Najlepsze poduszki ortopedyczne dla osób śpiących na boku

Poduszka Loft
Prawdopodobnie słyszysz podniesienie poduszki lub wysokość, używane często do wyjaśnienia komfortu poduszki. Przyjmuje się, że bardziej miękka poduszka jest twardszą poduszką, ale nie zawsze jest to prawdą. Loft odnosi się po prostu do wysokości, na jaką można zmierzyć poduszkę, gdy leży na płaskiej powierzchni. Miękkie, przewiewne wypełnienia (wyjaśnione poniżej) mogą łatwo wpływać na wysokie loft, które mogą drastycznie się kompresować po przyłożeniu ciężaru.

Jeśli chcesz, aby Twoja poduszka mogła spoczywać w swoim naturalnym poddaszu, upewnij się, że zapewnisz odpowiednią poszewkę na jej bok, aby mogła się rozszerzać. Po prostu nie pomyl tego pomiaru z ogólnym komfortem – pamiętaj raczej, aby wziąć pod uwagę wybór materiału wypełniającego i ilość użytego wypełnienia.

Poniżej przedstawiliśmy wiele dostępnych wariantów, aby każdego wieczoru lepiej spełniać Twoje specyficzne potrzeby. Rodzaje poduszek, wypełnienia, rozmiary i zastosowania są wyjaśnione tutaj:

Objaśnienie kształtów i rozmiarów poduszek
Oczywiście każda firma może stworzyć poduszkę w dowolnym rozmiarze, która według nich najlepiej stanowi wsparcie i wygodę zapewnianą przez jej poduszkę – ale istnieją pewne standardy branżowe, które należy wziąć pod uwagę, które pomogą Ci dopasować nową poduszkę do poszewek i osłon na poduszki. Nie wszystkie poduszki pasują do jednego rozmiaru dla wszystkich kategorii, a znajomość różnic z wyprzedzeniem może pomóc w odpowiednim dopasowaniu zarówno do rozmiaru łóżka, jak i do kształtu ciała.

poduszka
fot.pexels

Poduszka Bluewave

Standardowe rozmiary poduszek są zdecydowanie najczęściej spotykanymi i popularnymi, ponieważ pasują do wszystkich rozmiarów łóżek, aż do królowej, a także zapewniają odpowiedni komfort dla przeciętnej osoby. Mierząc 20 x 26 cali, dobrze pasują zarówno do poszewek o standardowym rozmiarze, jak i królowej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here