słuchawki,zakupy
fot.pexels

Na rynku dostępne są między innymi słuchawki nauszne, wokółuszne oraz douszne. Jeżeli zastanawiasz się, które będą dla Ciebie lepsze – przeczytaj ten artykuł i dobierz takie, które spełnią Twoje wymagania!

NUMER 1 – SŁUCHAWKI DOUSZNE

Są to niewielkiej wielkości słuchawki, które wkładamy do ucha. Wyróżniamy typ dokanałowy i douszny.

  • słuchawki dokanałowe – dają nam lepszą jakość dźwięku, przez to, że umieszczamy je głębiej w kanale usznym. Wyróżniają się też lepszą izolacją dźwięku oraz większą wygodą w noszeniu.
  • słuchawki douszne – nie umieszczamy ich, aż tak głęboko kanale usznym jak słuchawki dokanałowe, przez co jakość dźwięku może być gorsza. Jednakże w przypadku gdy masz w zwyczaju głośno słuchać muzyki ten rodzaj będzie dla Ciebie lepszy, ponieważ jest bezpieczniejszy dla słuchu.

Ich ogromnym plusem jest wielkość – są to małe słuchawki, które bez problemu włożysz do kieszeni. Jeżeli chcesz korzystać, ze słuchawek uprawiając sport czy ćwicząc na siłowni, najlepszym wyborem będą niewątpliwie słuchawki douszne. Gdy natomiast są Ci potrzebne do pracy, bądź do zwykłego słuchania muzyki, podcastów – wybierz dokanałowe.

słuchawki
fot.pexels

NUMER 2 – SŁUCHAWKI NAUSZNE

Są to najczęściej okrągłe słuchawki, które posiadają opierający się na głowie pałąk. W większości przypadków są średnich rozmiarów, a ich poduszki opierają się na małżowinie ucha. Są wygodniejsze od słuchawek wokółusznych, ponieważ zawierają lepszą wentylacje. Jeśli używasz słuchawek codziennie po kilka godzin wybierz nauszne, które nie mają aż tak negatywnego wpływu na słuch jak na przykład douszne. Idealnie sprawdzą się też podczas gier komputerowych oraz do pracy.

słuchawki
fot.pexels

NUMER 3 – SŁUCHAWKI WOKÓŁUSZNE

Słuchawki wokółuszne są często mylone z nausznymi, nic bardziej mylnego! Wokółuszne są większe, a małżowina chowa się wewnątrz muszli. Dzięki takiej budowie jakość dźwięku nie jest zakłócana różnymi hałasami z zewnątrz. Nie jest dobrym pomysłem używanie ich poza domem z powodu ich odcięcia od dźwięków z zewnątrz, możesz nie usłyszeć ważnych sygnałów ostrzegawczych. Są natomiast idealne do używania ich w warunkach domowych. Świetnie sprawdzą się do słuchania muzyki, grania w gry czy pracy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here