fot.pexels

Golenie to zadanie, z którym większość mężczyzn ma do czynienia na co dzień. Może powodować podrażnienia, oparzenia brzytwy i zadraśnięcia. Szczególnie zagrożeni są mężczyźni o suchej i wrażliwej skórze. Aby chronić delikatną skórę twarzy przed szorstkością maszynki do golenia, należy używać kremu lub żelu do golenia.

Zaleca się stosowanie produktu, który nie tylko pomoże zapewnić barierę między skórą a maszynką do golenia, ale także zapobiegnie wysychaniu skóry. Oba są tak naprawdę koniecznym punktem twojej kosmetyczki.

Zatem pytanie brzmi… czy należy używać kremu czy żelu do golenia? Jaka jest różnica między nimi? Oba zarówno nawilżają, jak i pomagają uzyskać gładkie golenie przy minimalnym podrażnieniu, ale co wybrać?

kosmetyki
fot.pexels

Czym charakteryzują się kremy do golenia?

Kremy do golenia są w puszce i tworzą pianę. Po spryskaniu kremu w dłoni, miesza się go z wodą. Pocieranie dłoni o siebie tworzy piankę. Piankę nakłada się na twarz dłońmi lub pędzelkiem do golenia. Rozprowadzając produkt na twarzy, pomaga unieść wąsy, dzięki czemu można uzyskać dokładne golenie.

Jednym z problemów związanych z kremami do golenia jest to, że są tanie i zwykle dostępne w puszkach aerozolowych. Aerozol może wysuszyć skórę. Inną kwestią jest to, że pianka z kremów do golenia ma tendencję do zatykania brzytwy już po jednym lub dwóch pociągnięciach po twarzy. Powoduje to, że musisz stale płukać maszynkę, co zajmuje więcej czasu, aby wykonać zadanie.

 

Czym charakteryzują się żele do golenia?

Żele do golenia nie pienią się. Są łatwe w aplikacji i nie wymagają wody. Po prostu nałóż niewielką ilość żelu na dłonie lub pędzel do golenia. Rozprowadź cienką warstwę na twarzy. Żel jest przezroczysty, więc możesz dokładnie zobaczyć, co robisz. To sprawia, że ​​jest idealny do współczesnych rzeźbionych stylów. Żele do golenia zawierają nawilżające olejki, które utrzymują nawilżenie skóry jeszcze długo po goleniu. Żele są bardziej nawilżającą opcją podczas golenia, zapewniając lepszą ochronę przed podrażnieniami skóry spowodowanymi maszynką do golenia.

kosmetyki
fot.pexels

Którego produktu do golenia należy używać?

W zależności od rodzaju skóry i włosów możesz użyć kremu lub żelu do golenia. Jedynym sposobem na upewnienie się, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, jest ich wypróbowanie. Który z nich powinieneś najpierw wypróbować? Oto szczegóły!

Korzyści z kremu do golenia

 • Stosunkowo łatwy do spłukania
 • Natychmiastowa piana
 • Jest miękki i przewiewnyZalety żelu do golenia
 • Chroni skórę
 • Większy poślizg brzytwą
 • Ulepszone smary
 • Lekka pianka
 • Skraca czas golenia
 • Nawilża
 • Jest przezroczysty
  Istnieje wiele powodów, dla których warto nakładać żel do golenia na krem. Głównym powodem używania żelu do golenia jest to, że oferuje więcej korzyści niż pianka lub kremy, ponieważ:
 • Żel jest bezwodny – w większości przypadków golenie bez użycia wody powoduje podrażnienia, ale w przypadku żelu do golenia brak wody nie stanowi problemu.
 •  Żele do golenia są przezroczyste. To sprawia, że ​​są idealne do golenia, ponieważ można zobaczyć każdy pojedynczy wąsik. Widzenie wszystkiego oznacza mniej podań i szybsze golenie.
 • Żel do golenia jest cienki – wystarczy nałożyć cienką warstwę żelu do golenia na twarz. Oznacza to, że na Twojej maszynce znajduje się mniej produktu, więc mniej razy trzeba ją spłukiwać.
 • Żel do golenia jest doskonały dla skóry wrażliwej – Żele do golenia osadzają się na powierzchni skóry. To tworzy bogatą w wilgoć barierę między skórą a maszynką do golenia. To sprawia, że ​​jest idealny dla mężczyzn o wrażliwej skórze. Ta bariera pomoże zmniejszyć podrażnienia, które może powodować golenie.

Używasz mniej produktu – ponieważ jest on silnie skoncentrowany, do wykonania zadania potrzebujesz tylko niewielkiej ilości żelu do golenia. Używanie mniejszej ilości produktu oznacza, że ​​żel do golenia będzie trwał dłużej, a ostatecznie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.
Żel nie zatyka twojej maszynki do golenia – żel do golenia jest rzadki. Szybko i dokładnie spłukuje Twoją maszynkę do golenia. Po kilku przejściach nadal będziesz musiał spłukiwać, ale nie tak często, jak kremem. Dokładniejsze golenie zajmie tylko ułamek czasu.
Poświęcaj mniej czasu na golenie – mniej przejść, czysty produkt i mniej spłukiwania to szybsze golenie.
Nawilżający – żel do golenia zawiera składniki nawilżające i nawilżające, które pomagają zachować miękkość i gładkość skóry przez długi czas po goleniu.
Jeśli używasz kremu do golenia, czas wypróbować żel do golenia. Żel do golenia Elegance Plus to doskonały wybór dla każdego rodzaju skóry. Jest dostępny w 3 różnych zapachach. Żel do golenia jest lepszy od kremu i ten produkt to potwierdza. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj balsamu po goleniu Elegance Plus.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here