pomada
fot.pexels

Pomada to idealny produkt do stylizacji włosów, aby uzyskać elegancki wygląd przypominający czerwony dywan. Ale nie tylko zapewnia przedziałek na bok w stylu Mad Men z lat 50., nowe składniki i techniki stylizacji oznaczają, że jest to wszechstronny produkt do włosów, którego możesz używać każdego dnia.

Czym jest pomada do włosów?

Pomada do włosów to woskowata substancja używana do stylizacji włosów. Pomada, w zależności od tego, czy jest na bazie ropy naftowej, czy na bazie wody, utrzymuje się dłużej niż jakikolwiek inny produkt do stylizacji włosów. Pomada do włosów zapewnia więcej blasku, ale mniej utrwalenia, dając elastyczność, dzięki której można je zmieniać w ciągu dnia. Pomada nie wysycha i nie twardnieje na głowie, pomada utrwala fryzurę, ale włosy pozostają elastyczne.

Pomada do włosów przeżywa teraz prawdziwe odrodzenie. Zostaniesz wybaczony za myślenie o błyszczącym, zgrabnym wyglądzie wczesnego Elvisa lub o chłodnej dumie Jamesa Deana.

Istnieją dwa rodzaje pomad, mianowicie na bazie ropy naftowej i wody.

pomada
fot.pexels

Pomada do włosów na bazie ropy naftowej

Pomady na bazie ropy naftowej mają bardziej tradycyjną formułę, zwykle zawierającą ropę naftową, tłuszcz, parafinę i inne materiały woskowe. Ten rodzaj pomady jest trudniejszy do zmycia i wymaga kilku prań szamponem. Pomady na bazie ropy naftowej zapewniają maksymalny połysk i gładkość.

Zalety pomad na bazie ropy naftowej

 • Stylizacja przez cały dzień
 • Trwalszy niż pomada na bazie wody
 • Zapewnia doskonałe nawilżenie
 • Zapewnia mocne utrwalenie włosów
  Wady pomad na bazie ropy naftowej
 • Nie zmywa się łatwo
 • Powoduje gromadzenie się łoju
 • Włosy wyglądają na tłuste

Wodna pomada do włosów

Pomady na bazie wody są łatwo zmywalne i są doskonałym wyborem do tłustych i tłustych pomad, które powodują narastanie. Ponieważ ta pomada jest na bazie wody, szybko wysycha, co w razie potrzeby wymaga użycia wody do zmiany stylizacji w ciągu dnia.

Zalety pomad na bazie wody

 • Bardzo łatwe do zmycia
 • Długotrwały efekt
 • Nie przetłuszcza włosów
 • Mniejsza skłonność do wywoływania trądziku
  Wady pomad na bazie wody
 • Mniejszy połysk niż pomady na bazie oleju
 • Wysusza włosy i skórę głowy
 • Niełatwe do ponownego rozczesania
kosmetyki
for.unsplash

Historia pomady do włosów

Pomady zostały wprowadzone po raz pierwszy w XVIII wieku. Były używane przez arystokrację w Europie i były robione z niedźwiedziego tłuszczu, trend szybko rozprzestrzenił się na całym świecie. Lata 30-te to okres świetności pomady. Główny składnik przeszedł na ropę naftową, smalec lub wosk pszczeli, a pomada została wyprodukowana dla mas. Gwiazdy srebrnego ekranu, takie jak Clarke Gable i Carey Grant, były eleganckie i eleganckie, z krótkimi, schludnymi stylami, które dzięki pomadzie nigdy nie były nie na miejscu.

Popularność utrzymała się do lat czterdziestych XX wieku, a wielkie nazwiska, takie jak Errol Flynn, nosił śliskie boczne rozstania. Gdy lata czterdzieste ustąpiły miejsca lat pięćdziesiątych, pojawienie się greaserów i rock and rolla przeniosło pomadę na nowe terytorium, naznaczone nowymi stylami: Pompadour, Ducktail i Quiff. Pomada wyszła z mody w latach 70. XX wieku, ponieważ fryzury odzwierciedlały naturalny, pozbawiony produktów wygląd ruchu hipisowskiego.

Wady i zalety pomady do włosów

Jedną z głównych zalet pomady do włosów jest to, że nie wysycha, dając elastyczne, sprężyste włosy, które będą dobrze wyglądać przez długi czas. Możesz także zmieniać stylizację włosów przez cały dzień. Możesz również użyć pomady do stylizacji wąsów, bokobrodów, brody lub koziej bródki, dzięki czemu jest bardzo wszechstronna.

Podobnie pomada na bazie ropy naftowej wytrzyma kilka prań, zapewniając bezproblemowy styl przez wiele dni.

Ale jeśli szukasz szybkiego stylu, który możesz rozetrzeć lub wyszczotkować, to nie jest produkt dla Ciebie. Pomady na bazie ropy naftowej są również dość ciężkie dla skóry głowy, co może prowadzić do zatykania porów, czego powinieneś unikać, jeśli masz skórę skłonną do trądziku.

Pomady na bazie wody szybko się zmywają i są lepsze dla ogólnego stanu Twoich włosów, ale nie zapewniają wysokiego połysku i bardziej matowego wykończenia, więc zależy to od stylu, który chcesz osiągnąć.

Jak używać pomady do włosów?

Większość pomad należy nakładać na osuszone ręcznikiem, wilgotne włosy. Aby rozpocząć stylizację włosów za pomocą pomady, weź niewielką ilość kropli na czubku palca, pamiętaj, że zawsze możesz dodać więcej, ale nie możesz jej usunąć, więc weź niewielką ilość. Sztuczka polega na tym, aby go rozgrzać, pocierając go między palcami, aby był gotowy do użycia.

Następnie obiema rękami wmasuj pomadę we włosy od tyłu do przodu i od nasady aż po same końce. Teraz możesz go stylizować. Aby zwiększyć objętość i utrwalić, możesz wysuszyć go na miejscu.

Czy pomada to odpowiedni produkt dla mnie?

Pomada Vs. Wosk do włosów
Te dwa produkty mają prawdopodobnie najwięcej crossoverów, szczególnie pomady na bazie wody i wosku do włosów, które mają matowe wykończenie. Wosk do włosów daje luźniejsze, bardziej teksturowane wykończenie, więc jeśli chcesz uzyskać wysoki połysk, trzymaj się pomady. Wosk do włosów sprawi, że włosy będą lepkie w dotyku, czego nie lubią niektórzy faceci.

Pomada Vs. Żel do włosów

Jeśli masz grube, niesforne włosy, żel zapewni Ci najsilniejsze utrwalenie przez cały dzień, więc jeśli zależy Ci na utrwaleniu włosów, żel do włosów może być produktem dla Ciebie. Dobrze się myje i jest dobry dla facetów z cieńszymi włosami, ponieważ zwiększa objętość. Po wyschnięciu żel do włosów sprawia, że włosy stają się twarde i sztywne, co oznacza, że nie można ich również zmienić. Ponadto niektóre żele mogą tworzyć płatki po wyschnięciu, co może stanowić problem.

Pomada vs Lakier do włosów

Lakier do włosów to produkt wykończeniowy, który nada Twojemu stylowi trochę dodatkowego utrwalenia i blasku, ale może też usztywnić. Lakier do włosów może faktycznie dobrze współpracować z pomadą. Po wymodelowaniu pomadą rozpylasz ją u nasady, aby unieść włosy, aby uzyskać większą objętość lub nadać połysk i utrzymać je na wierzchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here