łazienka
fo.pexels

Masz problem z układem małej łazienki? Te wskazówki mogą pomóc w jak najlepszym wykorzystaniu każdego centymetra przestrzeni – oferując kreatywne sposoby na powiększenie łazienki.

łazienka
fot.pexels

1. Wróć do podstaw

Zastanów się czego tam naprawdę potrzebujesz – toalety, prysznica i umywalki. Wszystko na wierzchu to dodatkowy bałagan. Jedną z kluczowych rzeczy do zrobienia jest usunięcie wszystkiego, co znajduje się na podłodze i zastanowienie się nad sposobami umieszczenia ich na ścianach.

Najważniejsza wskazówka – zamiast od razu dodawać rozwiązania pamięci masowej, zastanów się, jak dodać je do istniejących funkcji. Na przykład, czy mógłbyś budować wokół lub pod umywalką?

2. Dodaj głębię za pomocą wzorzystej tapety

To prosta, ale skuteczna sztuczka dekoracyjna. Tapetowanie jednej ściany w łazience to świetny sposób na zwiększenie przestrzeni. To świetna opcja, jeśli Twoja łazienka ma niewygodny kształt i masz niewiele do zrobienia, ponieważ wzór odciągnie wzrok od rzeczywistej wielkości pomieszczenia.

3. Rozważ schemat kolorów

Małe łazienki cierpią z powodu naturalnego światła – większość łazienek w mieszkaniach nie ma nawet okien – i nic nie podkreśli, jak wilgotna i obskurna jest przestrzeń, tak jak brak prawdziwego światła. Pomyśl dokładnie o swojej kolorystyce, jeśli chcesz, aby pomieszczenie wydawało się większe. Prostym i skutecznym rozwiązaniem jest biała kolorystyka ocieplona naturalnymi drewnianymi podłogami i mocnymi czarnymi elementami wyposażenia.

łazienka
fot.pexels

4. Skoncentruj się na lustrach

Lustra naprawdę pomagają wyolbrzymić przestrzeń, więc zwykłe zawieszenie dużego lustra w małej łazience sprawi, że będzie się wydawać znacznie większe. Kształtuj przestrzeń, jaką chcesz, za pomocą różnych rodzajów ram – bezramowe lustra będą luksusowe, a okrągłe sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej miękkie. Pomoże też połączenie lustra z ciemną lub dramatyczną kolorystyką.

5. Pomyśl jak zagospodarować sufit

Wykorzystaj martwą przestrzeń, której zwykle nie wypełniasz i nie rozkładasz mebli, aby zaoszczędzić miejsce! Zamiast zwykłych, obszernych wieszaków na ręczniki i wieszaków, poszukaj dłuższych, cieńszych wersji, zaprojektowanych do wspinania się po ścianach.Zainwestuj w półki na drabiny lub ogólnie w otwarte półki. Dzięki temu przestrzeń stanie się bardziej relaksująca, a łazienka nie będzie tak pudełkowata.

6. Utrzymuj podłogi w czystości

Pamiętasz tę grę,„ podłoga to lawa ”? Weź te zasady do projektu swojej łazienki! Pomyśl o podłodze jako o świętej przestrzeni i udekoruj ją przez ściany. Armatura naścienna to jeden z tych sprytnych pomysłów na małe łazienki, których możesz użyć, aby zasugerować, że przestrzeń jest większa niż jest.

7. Stwórz iluzję przestrzeni za pomocą kinkietów

Oświetlenie jest kluczem do dobrego aranżacji łazienki, więc uczyń je priorytetem. Wiele osób polega na pojedynczej żarówce umieszczonej nad nimi, ale jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na powiększenie pokoju. Dodanie lamp może być trudne – nie wspominając o niebezpiecznym – w wilgotnej łazience, ale istnieją kreatywne rozwiązania dla ścian! Obecnie istnieje wiele wspaniałych lamp ściennych za mniej niż 50 funtów, więc zainwestuj w takie, które pasuje do Twojej przestrzeni .

8. Idź na całość z kafelkami

Jeśli chodzi o ciasne łazienki, im większe płytki, tym lepiej! Mniejsze płytki oznaczają więcej fug, co sprawi, że przestrzeń będzie ciasna i przypominająca kratkę. Szersze płytki sprawią, że łazienka wyda się większa, zwłaszcza jeśli wybierzesz jasne kolory.Najważniejsza wskazówka – jeśli wolisz mniejsze, mozaikowe płytki, ogranicz je do obszaru, który jest już mały, takiego jak prysznic lub wnęka.

9. Wybierz małą toaletkę do przechowywania

Pomyśl o dodaniu małej toaletki do przechowywania, zwłaszcza jeśli wyczerpałeś cały potencjał swojej łazienki pod umywalką. W dzisiejszych czasach możesz dostać całkiem kompaktowe marności do przechowywania, więc rozejrzyj się, aż znajdziesz taki, który pasuje do Twojej przestrzeni. Ukrywanie produktów poza zasięgiem wzroku spowoduje uporządkowanie przestrzeni.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here