trening
fot.pexels

Ćwiczenia w domu to wygodna i opłacalna alternatywa dla chodzenia na siłownię, szczególnie teraz, gdzie większość siłowni jest zamkniętych.

Niemniej jednak planowanie własnych treningów może być trudne, nawet dla największych miłośników fitnessu. W tym miejscu przydają się aplikacje do treningu osobistego, ponieważ ułatwiają cieszenie się wysokiej jakości treningami.

Aplikacje przedstawione w tym artykule zostały wybrane na podstawie następujących kryteriów:

Dostępność- aplikacje są dostępne na urządzeniach iPhone i Android.
Funkcje- aplikacje obejmują szereg funkcji, takich jak śledzenie aktywności, wsparcie społeczności i coaching osobisty.
Różnorodność- aplikacje oferują szeroki wybór ćwiczeń o różnym stopniu trudności, typach ćwiczeń i czasie trwania.
Cena- aplikacje zapewniają dobrą jakość w stosunku do kosztów.

trening
fot.unsplash

Oto 7 najlepszych aplikacji trenera osobistego 2021 roku.

FiiT

FiiT to aplikacja fitness oparta na subskrypcji, która oferuje różnorodne zajęcia o kilku poziomach trudności. Ćwiczenia trwają zwykle od 10 do 40 minut. Możesz wybierać spośród wielu treningów, w tym jogi, treningu siłowego, treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT), pilatesu i cardio. Ponadto aplikacja zapewnia ponad 20 unikalnych planów treningowych, które są dostosowane do określonych celów fitness i poziomów doświadczenia.

Twoje członkostwo zapewnia również dostęp do społeczności online i pozwala ćwiczyć ze znajomymi za pomocą grupowych tabel wyników.

FiiT oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny oraz plany miesięczne, kwartalne lub roczne, które zaczynają się od około 13 USD miesięcznie.

Najlepsze dla początkujących – Daily Burn

Daily Burn to popularny program fitness z tysiącami zajęć treningowych na żądanie odpowiednich dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie doświadczenia. Firma oferuje szeroką gamę programów, z klasami podzielonymi na podstawie czasu ich trwania, trudności i wymagań sprzętowych. Kilka przykładów obejmuje wprowadzenie do ćwiczeń, podstawy jogi, siłę cardio i pilates dla początkujących.  Oprócz filmów treningowych na żądanie, Daily Burn każdego ranka transmituje na żywo zajęcia i zapewnia dostęp do społeczności online w celu uzyskania wsparcia rówieśników. Możesz także wyznaczać cele, rejestrować swoją aktywność oraz śledzić swoją wagę i postępy za pomocą aplikacji lub strony internetowej. Daily Burn zaczyna się od 14,95 USD miesięcznie po 30-dniowym bezpłatnym okresie próbnym.

Najlepsze do szybkich treningów – Sevem

Jeśli masz mało czasu i masz tylko kilka minut dziennie na trening, aplikacja Seven może być warta pobrania. Ta aplikacja zapewnia ponad 200 treningów, z których wszystkie wymagają zaledwie 7 minut dziennie. Wprowadzasz swój poziom sprawności i wyznaczasz cele treningowe, aby stworzyć własny plan. Następnie możesz uczestniczyć w 30-dniowych wyzwaniach, pojedynkować się ze znajomymi lub dołączać do treningów grupowych i rozmawiać z innymi użytkownikami. Darmowa wersja Seven zawiera dostęp do większości podstawowych funkcji. W przeciwnym razie możesz dołączyć do 7 Club za 9,99 USD miesięcznie lub 59,99 USD rocznie, aby uzyskać więcej treningów i zindywidualizowane wsparcie ze strony trenera osobistego.

trening
fot.pexels

Najlepsze do biegania – MapMyRun

MapMyRun to aplikacja treningowa opracowana specjalnie dla biegaczy. Pozwala nie tylko rejestrować codzienne treningi, ale także śledzić statystyki i wyznaczać tygodniowe cele dotyczące aktywności. Dodatkowo możesz stworzyć własną trasę i zaplanować logistykę biegu, korzystając ze szczegółowych informacji o dystansie i ukształtowaniu terenu. Alternatywnie możesz wyszukać popularne trasy biegowe w określonych miastach lub lokalizacjach. Oprócz biegania, MapMyRun oferuje narzędzia do kilku innych rodzajów aktywności, w tym pieszych wędrówek, kajakarstwa, jazdy konnej, jazdy na rowerze, pływania i jazdy na łyżwach. MapMyRun jest bezpłatny, ale oferuje członkostwo premium z dodatkowymi funkcjami za 5,99 USD miesięcznie.

Najlepsze do treningu siłowego – Jefit

Jefit to popularny program do śledzenia treningu, który jest szczególnie korzystny w przypadku treningu siłowego. Tworzysz własny plan i rejestrujesz swoje treningi bezpośrednio w aplikacji. Jefit zapewnia dostęp do ponad 1400 programów ćwiczeń, które możesz filtrować w oparciu o swoje cele fitness lub grupy mięśni, które chcesz obrać. Co więcej, możesz wykorzystać szczegółowe dane aplikacji dotyczące treningu, aby dostosować i ulepszyć swoją rutynę. Podstawowy plan Jefit jest bezpłatny. Za 6,99 USD miesięcznie lub 39,99 USD rocznie możesz przejść na elitarny plan, który jest wolny od reklam i zawiera zaawansowane raporty szkoleniowe.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here