samochód
fot.pexels

 

Niektóre samochody są zazwyczaj atrakcyjne dla mężczyzn, podczas gdy inne są atrakcyjne głównie dla kobiet. To nie przypadek, ponieważ producenci samochodów dostosowują swoje samochody do konkretnego typu kierowcy. Sprawdź naszą listę samochodów przystosowanych głównie dla kobiet!

Mężczyźni, kobiety, młodzi, starzy, wysocy lub niscy – projektowanie samochodów nie jest uniwersalnym ćwiczeniem. Oznacza to, że wybieranie samochodu jest jak kupowanie nowych ubrań – musisz rozważyć kilka opcji, zanim znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Mężczyźni i kobiety często szukają różnych rzeczy, kiedy decydują, który samochód wybrać. Badania pokazują, że bezpieczeństwo, oszczędność paliwa i niezawodność są kluczowymi cechami kobiet, podczas gdy mężczyźni zazwyczaj bardziej przejmują się stylizacją, technologią i wyglądem.

samochód
fot.pexels

Amerykańskie badania sugerują, że kobiety często skłaniają się ku małym SUV-om i kompaktowym hatchbackom. Rozmiar ma więc znaczenie? Może tak, ale parafrazując Shanię Twain, duży samochód raczej nie zrobi wrażenia na kobietach.

Zebraliśmy listę samochodów, które są świetne dla kobiet – niezależnie od tego, czy szukasz czegoś niedrogiego i taniego w eksploatacji, czy super bezpiecznego SUV-a z dużą ilością miejsca. Pamiętaj, że Twój następny samochód może zostać dostarczony na Twój podjazd w zaledwie pięć do dziesięciu dni, a Ty nie musisz nawet wychodzić z wygodnego domu. Po prostu zamów online, a samochód przyjedzie do Ciebie.

1. Fiat 500

 

Kobiety stanowią około 60% sprzedaży Fiata 500. Rzeczywiście, dane ubezpieczeniowe sugerują, że liczba ta może wynosić nawet 73%. Fiat wie co nieco o projektowaniu samochodów, których pragną kobiety, choć uważamy, że Fiat Panda Mamy był chyba o krok za daleko. Model 500 jest nieco bardziej uniwersalny niż Panda zaprojektowana dla „młodych matek”, ale elegancki Fiat pozostaje niezwykle popularny wśród kupujących kobiet. Od uroczej stylizacji po inspirowaną stylem retro kabinę, 500 to jeden z najbardziej charakterystycznych małych samochodów, jakie można kupić. Dlatego tak wiele osób jest gotowych unikać bardziej praktycznych (i tańszych) opcji samochodów miejskich.

2. Vauxhall Adam

 

Badanie ofert ubezpieczeń samochodowych z 2020 roku ukoronowało Vauxhalla Adama jako najbardziej kobiecy samochód w Wielkiej Brytanii. Ironia polegająca na tym, że mały Vauxhall ma imię chłopca. Starając się oddalić Adama od bardziej rozsądnej Corsy supermini, Vauxhall wypełnił broszurę zdjęciami błyskotliwych młodych rzeczy. Poziomy wykończenia zwane Jam, Glam i Slam zawierają wszystko, co musisz wiedzieć o profilu odbiorców. To samochód skierowany do młodych kierowców. Jakby tego było mało, dostępne kolory to James Blonde, Purple Fiction i Saturday White Fever. Jest to bardzo oryginalne nazewnictwo. Polecamy Adama Glama, który jest wyposażony w 16-calowe felgi aluminiowe, klimatyzację, radio cyfrowe, Bluetooth, tempomat i stały szklany dach. Nie jest tak praktyczna jak Corsa, ale Vauxhall Adam wygląda bardziej stylowo i ma wysokiej jakości kabinę.

samochód,kobieta
fot.pexels

3. Volkswagen Beetle

 

Mini Hatchback, Fiat 500 i Volkswagen Beetle to trzy z najmodniejszych samochodów, którymi możesz jeździć, a każdy z nich może pochwalić się stylem retro „z powrotem do przyszłości”. Z całej trójki Beetle jest najbardziej praktyczny, nawet jeśli miejsce na tylnych siedzeniach jest wciąż trochę za ciasne. Ta generacja Beetle nie sprzedawała się w dużych ilościach, ale to mówi więcej o trendach rynkowych niż o jakości samochodu. W tym modelu króluje gama jasnych kolorów, które nadają samochodowi wyjątkowy charakter. Co najważniejsze, siedzenia są wygodne i mają dobry zakres regulacji, co jest przydatne, ponieważ kobiety są średnio o około sześć cali krótsze od mężczyzn. Poziom wykończenia, który najbardziej Ci odpowiada, będzie kwestią gustu, ale zalecamy wybranie wykończenia Design, chociażby dla paneli drzwi, górnej deski rozdzielczej i detali kierownicy, które mają być kodowane kolorami za pomocą lakieru zewnętrznego.

4. Volvo XC40

Jeśli masz ochotę na kompaktowego SUV-a, który spełnia wymagania bezpieczeństwa, oszczędności paliwa i niezawodności, nie szukaj dalej niż Volvo XC40. Nie ma wątpliwości, że to jeden z najbardziej pożądanych SUV-ów, jakie można dostać, dzięki masywnej stylizacji, wyrafinowanemu wnętrzu i długiej liście wyposażenia standardowego. Euro NCAP przyznało XC40 maksymalną ocenę pięciu gwiazdek podczas testów zderzeniowych w 2018 roku, z imponującym 97% za ochronę dorosłych pasażerów. Standardowe funkcje bezpieczeństwa obejmują wiele poduszek powietrznych; wykrywanie pieszych, rowerzystów i dużych zwierząt; Punkty Isofix z tyłu do bezpiecznego mocowania fotelików dziecięcych oraz Care Key do ustawiania prędkości maksymalnej definiowanej przez kierowcę. Jeśli chodzi o oszczędność paliwa, silnik benzynowy T2 powinien wracać do 40,4 l / 100 l, podczas gdy hybrydy plug-in T4 i T5 mogą dostarczać nawet 134,5 l / min – pod warunkiem regularnego ładowania akumulatora – jednocześnie oferując do 27 mil zasięgu elektrycznego na opłata. XC40 zajął 14. miejsce na 75 samochodów w badaniu satysfakcji kierowcy w 2020 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here