kot
fot.pexels

Pamiętaj, że zdrowa dieta u kota to podstawa. Wiele właścicieli nie zdaje sobie z tego sprawy i faszeruje swoje koty pierwszą lepszą karmą ze sklepu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak odpowiednio dbać o zdrowie swoich kotów!

Odpowiednia dieta kotów powinna składać się przede wszystkim z białka zwierzęcego ze względu na to, że są mięsożercami. Koniecznie sprawdzaj składy karm i uważaj, żeby procent mięsa w karmie był wysoki. Karmy wysokiej jakości głownie możemy znaleźć w specjalistycznych sklepach, niestety ale te dostępne w supermarketach nie maja dobrego składu.

kot
fot.pexels

Jak powinien wyglądać prawidłowy skład karmy?

Kluczowym składem, koniecznym w dobrej jakościowo karmie jest mięso. Najlepiej przyswajane przez koty są karmy z mięsem drobiowym, jagnięcym oraz wymieszane z wątróbką. Pamiętaj, że w składzie musi być podane pochodzenie mięsa. Gdy nie ma podanego źródła mięsa istnieje duże prawdopodobieństwo, że karma została wykonana z odpadków i resztek mięsa. Nie kupuj karmy, w której zawarte będzie tylko i wyłączeni białko roślinne.

 

kot
fot.pexels

KARMA MA BYĆ DOSTOSOWANA DO POTRZEB KOTA!

Dobieraj karmę pod potrzeby twojego kota. W zależności od wieku, płci i stanu zdrowia twój pupil będzie miał inne zapotrzebowanie na karmę. Jeżeli chodzi o konsystencje, to wybieraj karmy mokre. Gdy twój kot nie lubi mokrej karmy, to mieszaj ją z minimalną ilością suchej.

Stoisz przed wyborem rasy kota? – Sprawdź rasy najlepsze dla alergików.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here