zabawki,dzieci
fot.pexels

Na rynku jest wiele, przeróżnych zabawek dla dzieci. Niestety większość z nich daje więcej szkody aniżeli pożytku. Inaczej jest z zabawkami edukacyjnymi, które dobrze wpływają na rozwój dziecka.

W ostatnim czasie modne stają się zabawki edukacyjne. Nic dziwnego zważając na to jak pozytywny wpływ wywierają na nasze pociechy. Potrafią dostarczać dzieciom dużą liczbę bodźców zewnętrznych, które pobudzają kreatywność maluchów.

zabawki,zabawki edukacyjne
fot.pexels

CZYM SĄ ZABAWKI EDUKACYJNE?

Zabawki edukacyjne poza swoją oczywistą funkcją jaką jest zabawa, mają też za zadanie uczyć dziecko. Oddziałują na każdy ze zmysłów, dzięki czemu nasze dzieci zdobywają nowe umiejętności. Cechą charakterystyczną takich zabawek jest prostota ich wykonania co wiąże się z bezpieczeństwem podczas zabawy. Korzyści płynące z zabawy zabawkami edukacyjnymi to między innymi:

  • rozwijanie wzroku,dotyku,słuchu,koordynacji i wyobraźni
  • nauka kształtów,kolorów oraz dźwięków
  • rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego
  • radość z zabawy
zabawki,zabawa,dzieci,edukacja
fot.pexels

JAKIE ZABAWKI EDUKACYJNE WYBIERAĆ DLA MAŁYCH DZIECI?

Pierwszą zabawką edukacyjną, którą powinnaś kupić dla swojego malucha jest mata edukacyjna, jest to kocyk na którym wszyte są przeróżne interaktywne elementy, takie jak piszczące misie czy szeleszczące liście. Jej podstawowym zadaniem jest to aby wzbudzić w dziecku ciekawość. Do maty można co jakiś czas przyczepiać nowe zabawki, żeby twoje dziecko odkrywało jak najwięcej bodźców. Maty mają warstwę izolującą zimno bijące z podłogi.

Książeczki edukacyjne, są kolejnym świetnym przykładem zabawki edukacyjnej dla małych dzieci. Najczęściej są miękkie oraz zawierają piszczące czy też szeleszczące elementy. Rozwijają zmysł słuchu oraz wzroku i dostarczają nowych bodźców zewnętrznych.

Dla troszkę starszych dzieci proponujemy kupić edukacyjne klocki. Mają one wiele kształtów i kolorów, a nawet klocki dźwiękowe są dostępne na rynku. Rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową oraz logiczne myślenie. Najbezpieczniejszym wyborem będą klocki wykonane z drewna. Są tez bardziej ekologiczne.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here