zabawki,dzieci
fot.pexels

Jakie zabawki wybrać dla takiego maluszka? Jest to bez wątpienia trudne zadanie aby wybrać interesujące zabawki dla niemowlaków, ale nie niemożliwe. Sprawdź propozycje, które dla Ciebie przygotowaliśmy! 

Bezsprzecznie trzeba przyznać, że świat niemowląt kręci się wokół jedzenia i spania, niemniej jednak warto też dostarczyć dziecku innych bodźców. Najważniejsze przy wybieraniu zabawek jest bezpieczeństwo jego użytkownika.

0-3 miesięczne niemowlę

Dla takiego dziecka nie powinno się kupować zabawek zbyt głośnych, z uwagi na to, że słuch takiego malucha nie jest jeszcze dobrze wykształcony. Idealnie sprawdzą się natomiast :

  • gryzaki (pomogą ukoić swędzące dziąsła)
  • karuzele przymocowane do łóżeczka
  • pluszaki (najlepiej zakupić je przed porodem i trochę ponosić przy sobie)
dziecko,niemowlak,zabawa
fot.pexels

3-6 miesięczne niemowlę

Ze względu na to, że w tym wieku dziecko zaczyna się interesować otaczającym światem możemy już zaczynać wdrażać zabawki edukacyjne takie jak na przykład mata edukacyjna. Świetnie sprawdzą się też miękkie książeczki, szczególnie sensoryczne, które rozwijają dziecko. Możemy też zakupić grzechotki, które pobudzą słuch dziecka. Kolejną zaletą grzechotek jest fakt, że uczą dziecka poprawnego chwytu.

dziecko,zabawa
fot.pexels

6-12 miesięczne niemowlę

U dzieci w takim wieku zaczyna się rozwijać logiczne myślenie oraz ciąg przyczynowy. Aby rozwijać te umiejętności dobrze by było kupić zabawkę interaktywną. Taka zabawka stymuluje zarówno wzrok,słuch jak i dotyk. Zabawka interaktywna potrafi być niezwykle interesująca dla takiego niemowlaka, co da Ci dłuższą chwilę niezbędnego odpoczynku. Super pomysłem dla dzieci w takim wieku będą szeleszczące, bądź piszczące maskotki. Kolejną propozycją, którą dla Ciebie przygotowaliśmy będą klocki. Dla niemowlaków w takim wieku najlepiej sprawdzą się te sensoryczne. Rozwiną wszelki zmysły twojego dziecka, łącznie z ciągiem przyczynowo – skutkowym. Pamiętaj, wybieraj te miękkie klocki z uwagi na bezpieczeństwo twojego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here