fot.pexels

Czy lepiej jest nosić okulary czy kontakty? Czy soczewki kontaktowe są bezpieczne? Odkryj rodzaje soczewek do okularów i poznaj 6 najważniejszych powodów, dla których lepiej jest nosić soczewki kontaktowe, zwłaszcza podczas korzystania z komputera.

Czy lepiej jest nosić okulary czy kontakty? To kłótnia równie gorąca jak koty z psami, Beatlesy z kamieniami i chrupiące masło orzechowe kontra gładkie masło orzechowe. Niektórzy użytkownicy wybierają kombinację tych dwóch, podczas gdy inni mają zdecydowane preferencje i trzymają się tego.

soczewki
fot.pexels

Jednak błędne przekonania na temat soczewek kontaktowych, nawet dzisiaj, mogą czasami uniemożliwić ludziom ich wypróbowanie. Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że soczewki kontaktowe są bardzo bezpieczne w noszeniu, a wszelkie potencjalne problemy można łatwo uniknąć, zachowując odpowiednią pielęgnację i zwracając szczególną uwagę na higienę.

Czy kontakty są droższe niż okulary?

Okulary zapewniają wiele korzyści w porównaniu z kontaktami. Wymagają mniej czyszczenia i konserwacji, a para okularów jest z pewnością tańsza na dłuższą metę. Popularne mity sugerują, że noszenie okularów jest mniej podatne na infekcje oczu, jednak jeśli dbasz o soczewki kontaktowe, możemy Cię zapewnić, że ryzyko infekcji będzie minimalne.

Ile kosztują soczewki kontaktowe?

Cena soczewek kontaktowych różni się w zależności od wielu czynników, w tym marki, którą wybierasz, czy wybierasz się na miesięcznik czy dziennik oraz technologię zastosowaną w soczewkach.
Możesz kupić nasze jednodniowe soczewki kontaktowe Comfi Daily (5 opakowań) za jedyne 25 złotych lub możesz wydać aż 100 złotych na soczewki Proclear Tailor Made Toric na astygmatyzm.

Czy lepiej jest nosić okulary lub kontakty podczas korzystania z komputera?

Nadmierne wpatrywanie się w ekran komputera zmniejsza ilość mrugnięć, co może powodować wysuszenie i podrażnienie oczu, niezależnie od tego, czy nosisz okulary, czy soczewki kontaktowe. Noszenie okularów przed komputerem jest korzystne, gdy jest on wyposażony w filtr światła niebieskiego lub jeśli są to okulary przeciwodblaskowe, które pomagają chronić oczy. Soczewki kontaktowe można nosić przed komputerem, pod warunkiem, że są dobrze oddychające i zawierają dużą ilość wody, aby utrzymać nawodnienie i wilgoć. Dodatkowo silnie porowata soczewka (wykonana z hydrożelu silikonowego) pomoże zwiększyć dopływ tlenu do oczu i utrzymać je w świeżości.

okulary
fot.pexels

Czy soczewki kontaktowe są bezpieczne?

Najnowsze innowacje w technologii oczu sprawiają, że soczewki kontaktowe są wyjątkowo bezpieczne i jeśli przestrzegasz dokładnej rutyny pielęgnacji oczu, nie powinieneś mieć żadnych problemów. Większość soczewek jest teraz wykonana z silikonowo-hydrożelowego, który pozwala na dotarcie do rogówki wyższego poziomu tlenu. W rezultacie wiele problemów, które stały się widoczne w latach 90., w tym zespół suchego oka, nie jest już tak dużym problemem.

Rodzaje soczewek do okularów

Istnieje wiele różnych soczewek do okularów, które odpowiadają różnym potrzebom i stylom życia. Obejmuje to soczewki jednoogniskowe, soczewki dwuogniskowe i soczewki kontaktowe ze zmienną ogniskową. Mogą jednak zniekształcać widzenie peryferyjne, gdy znajdują się około 12 mm od oczu.

Jeśli jesteś zwolennikiem okularów i nigdy nie zastanawiałeś się nad soczewkami kontaktowymi, może warto przeczytać te 6 powodów, dla których warto oderwać się od oprawek i rozważyć wypróbowanie soczewek.

1. Są świetne dla ludzi aktywnych.

Dla zapalonych sportowców i osób aktywnych, które lubią uprawiać sport, soczewki kontaktowe to najskuteczniejsze rozwiązanie w zakresie okularów. Nie poruszają się, gdy porusza się głowa lub oczy, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić, że wypadną i potencjalnie pękną. Soczewki kontaktowe rzadko wydostają się z oczodołu, a w niewiarygodnie rzadkich przypadkach, kiedy to robią (najczęściej, jeśli użytkownik zbyt mocno pociera oczy), bardzo trudno je złamać. Dla osób prowadzących aktywny tryb życia soczewki kontaktowe są z pewnością bardziej idealne niż okulary.

2. Jaśniejsza wizja.

Kontakty są wygodnie osadzone na zakrzywieniu oka, zapewniając szersze pole widzenia niż soczewki okularowe i doskonałą ostrość. Twoje soczewki nie będą miały wpływu na bardziej niekorzystne warunki pogodowe, takie jak mgła i deszcz, a także nie będą parować w cieplejszych warunkach. Odbicia i zniekształcenia, które mogą pojawić się w okularach, odejdą do przeszłości i nie będziesz musiał martwić się o zadrapania soczewki, które w przeciwnym razie spowodowałyby, że musiałbyś szukać nowej pary okularów. Dlatego jeśli chcesz mieć wyraźniejsze pole widzenia, polecamy soczewki kontaktowe.

3. Możesz wykazać się kreatywnością.

Chociaż możesz wybierać z szerokiej gamy okularów dopasowanych do kształtu twarzy, soczewki kontaktowe pozwolą Ci zmienić kolor oczu. Występują w wielu odcieniach, które pozwalają na chwilową i bezpieczną zmianę koloru oczu.
Niezależnie od tego, czy chcesz bardziej naturalnej i subtelnej zmiany, czy też chcesz wyróżnić się z tłumu, oferujemy fantastyczną gamę kolorowych soczewek kontaktowych Acuvue, Air Optix i FreshLook.

4. Nie musisz rezygnować ze stylu

Okulary z pewnością mogą uzupełniać Twój wygląd, ale mogą też przeszkadzać, zwłaszcza jeśli nosisz makijaż oczu.
Wiele osób noszących okulary musi wybierać soczewki reagujące na światło, aby chronić oczy przed promieniami UV. Oprócz tego, że są drogie, nie są dostępne w tak wszechstronnej i modnej ofercie, jak okulary przeciwsłoneczne.

5. Komfort

Soczewki kontaktowe mogą być dostarczone nawet dla najbardziej specyficznych recept. Na rynku znajdziesz szeroką gamę soczewek do korekcji wzroku. Istnieją soczewki toryczne na astygmatyzm, a także soczewki wieloogniskowe dla osób, które wymagają wielu recept w jednej soczewce, aby skorygować niewyraźne widzenie spowodowane starczowzrocznością. Osoby z wadą wzroku nie muszą już cierpieć.
Nawet wrażliwe oczy mogą cieszyć się maksymalnym komfortem dzięki naszym soczewkom kontaktowym comfi Pure 1 Day, które są idealne dla osób, które często cierpią na suchość oczu.

6. Życie jest po prostu łatwiejsze

Na początek łatwiej jest się całować, ponieważ kontakty nie przeszkadzają w tych słodkich chwilach, jak mogłyby to zrobić niektóre niezgrabne okulary. Możesz także jeździć kolejkami górskimi bez obawy, że spadną, a także nie będziesz musiał radzić sobie z odblaskiem obiektywu podczas następnego robienia selfie. Uważamy, że są to doskonałe powody, aby nosić soczewki kontaktowe zamiast okularów.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł
Następny artykułNajlepsze kolorowe soczewki kontaktowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here