fot.pexels

Wiele osób ma problem z pakowaniem. Ale nie ma potrzeby się stresować! W końcu niektórzy z nas rodzą się trochę dziwni… jak „Muszę spakować tę kurtkę na wszelki wypadek” dziwne lub „oczywiście, że przeczytam wszystkie 7 książek o Harrym Potterze podczas tej podróży”.

 

Jeśli masz problem z pakowaniem to dziś jest twój szczęśliwy dzień ponieważ chcielibyśmy podzielić się z wami wszystkimi moimi najlepszymi wskazówkami! Skoro już wiesz czy wybrać plecak czy może walizkę, teraz czas abyś poznał kilka tipów, dzięki którym pakowanie stanie się przyjemnością.

Pamiętanie o tych wskazówkach często pomoże Ci utrzymać spokój podczas pakowania. Bez zbędnych ceregieli, oto moje złote, niezbędne wskazówki dotyczące inteligentnego pakowania.

plecak
fot.pexels

 

1. Zawsze zaczynaj od listy przewozowej

Wiem, to taka wskazówka dla „mamy”, ale jest powód, dla którego mamy zawsze mają rację. Szczególnie w stresujących dniach przed podróżą zbyt łatwo jest zapomnieć o potrzebnych rzeczach.

Dlatego zawsze robię listę rzeczy do spakowania, aby się zorganizować! Czuć się leniwie? Możesz ukraść mi obszerną listę kontrolną do wydrukowania poniżej.

Albo… jeśli jesteś seryjnym stacjonarnym zbieraczem, takim jak ja, ten stos wydrukowanych list przewozowych jest praktyczny, zabawny i wystarczy na długi czas.

Absolutnie najlepsza lista wskazówek dotyczących pakowania. Ten przewodnik po paczkach i pakowaniu zmieni sposób pakowania! Każdy podróżnik powinien skorzystać z tych niesamowitych trików i sztuczek związanych z pakowaniem, które sprawią, że kolejna podróż będzie dziecinnie prosta. Zawiera bezpłatną listę kontrolną pakowania!
2.… i zawsze kończ, przeglądając listę przewozową
To głupie, jak często ludzie zapominają o tym kroku. Jest powód, dla którego stworzyłeś tę listę! Upewnij się, że w noc przed wyjazdem (lub rano) przejrzałeś wszystkie rzeczy, aby upewnić się, że nie zapomniałeś ani jednej rzeczy, zwłaszcza drobiazgów.

Rzeczy takie jak paszport, pieniądze, prostownica do włosów (przepraszam, jestem próżna) i okulary przeciwsłoneczne (rzecz numer 1, o której zawsze udaje mi się zapomnieć). W ten sposób wiem, że mam wszystko, czego absolutnie potrzebuję.

Ponownie, jeśli kupisz taki bloczek z listą przewozową, możesz go po prostu zostawić na wierzchu swojej torby poprzedniego wieczoru, aby nie zapomnieć o dokładnym sprawdzeniu!

2. Zapoznaj się z zasadami opłat bagażowych linii lotniczych

Niespójność między liniami lotniczymi (zwłaszcza zróżnicowanie budżetu) jest dość irytująca. Uniknij niespodzianek na lotnisku, wiedząc od samego początku, z czym pracujesz.

Szybkie Google przed spakowaniem może pomóc zaoszczędzić mnóstwo stresu (i potencjalnych opłat za nadwagę!)

Jeśli jeszcze jej nie masz, zdecydowanie polecam zakup kompaktowej walizki podręcznej, takiej jak ta.

Bardzo często stewardom nie zależy na ważeniu bagażu (gdy podróżujesz tylko z bagażem podręcznym), a jedyne, co robią, to jedno szybkie spojrzenie na rozmiar, więc jeśli masz ładną walizkę, która nie wygląda ogromny, znacznie mniej prawdopodobne jest, że zostaniesz zatrzymany.

Co bym polecił? Cóż, ten jest prawie identyczny z Samsonite, z którym podróżuję, i ani razu nie zatrzymano mnie w celu sprawdzenia torby! Uwielbiam łatwość umysłu, jaką mi daje i może pomieścić zaskakującą ilość rzeczy. Podróżuję z nim podczas prawie każdej podróży!

3. Zwiń ubranie

Jedną z moich najlepszych wskazówek dotyczących pakowania walizek jest to, abyś po prostu zwinął swoje ubrania! Poważnie, jeśli obecnie nie zwijasz swoich ubrań, zamiast je składać, zrób to!

Oszczędza dużo miejsca, zwłaszcza w połączeniu z magicznymi woreczkami kompresyjnymi, takimi jak te (bez próżni!) Kostki do pakowania (które omówię później).

 

pakowanie
fot.pexels

4. Wybierz, czego potrzebujesz i przetnij na pół

Kiedy po raz pierwszy przeczytałem tę wskazówkę, pomyślałem, że to absolutne szaleństwo.

Wtedy pewnego razu spróbowałem i wiesz co? W ogóle tego nie żałowałem!

Chociaż początkowo może się to wydawać powolną, bolesną formą tortur na szczurach, wystarczy, że ograniczysz się do tego, czego naprawdę potrzebujesz. Szczerze myślę, że przepakowywanie jest w nas wbudowane, dlatego wykonywanie tego ćwiczenia jest tak pomocne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here