okulary,twarz,moda
fot.unsplash

 Stoisz przed decyzją o tym jakie oprawki wybrać? Jest to niewątpliwie trudna sprawa, ze względu na to jak szeroki mamy wybór. Pokażemy Ci jakie oprawki najlepiej dopasują się do kształtu Twojej twarzy! 🙂

TWARZ KWADRATOWA

Szerokie czoło, szeroka szczęka – tym charakteryzuje się twarz kwadratowa. Aby optycznie złagodzić rysy kwadratowej twarz najlepiej sprawdzą się lekko zaokrąglone oprawki, tak zwane kocie. Pamiętaj, aby wybrać okulary z grubymi i szerokimi oprawkami, dzięki które lekko skrócą Twoją twarz. Okulary pilotki również świetnie się u Ciebie sprawdzą, jeżeli jesteś posiadaczem kwadratowej twarzy. Wysmuklą oraz lekko zaokrąglą Twoją twarz.

TWARZ OKRĄGŁA

Taka buzia charakteryzuje się zaokrąglonym policzkami i krótką brodą. Szerokość i długość twarzy jest niemal identyczna. Osoby obdarzone okrągłą twarzą przy doborze oprawek powinny się skupić na tym aby optycznie wyszczuplały twarz. Najlepsze dla Ciebie będą oprawki, które są grubsze na górze, a dolnej części nie mają. Grube oprawki, o krawędzi unoszącej się ku skroni idealnie podkreślą Twoje kości policzkowe. Unikaj cienkich oprawek oraz przesadnie zdobionych.

okulary,moda,twarz,oprawki
fot.unsplash

TWARZ OWALNA

W przypadku owalnej twarzy sprawa jest prosta – pasują tu niemalże każde oprawki! Jest to bardzo proporcjonalny kształt, proporcje pomiędzy długością, a szerokością są zachowane. Jedyne o czym jako posiadacz twarzy owalnej musisz pamiętać to zachowanie dobrych proporcji oprawek względem twarzy.

TWARZ TRÓJKĄTNA

Charakterystyką takiej twarzy jest szerokie czoło, które zwęża się w kierunku podbródka. Kości policzkowe oraz żuchwa są dość mocno zarysowane. Dobrze dobranie oprawki optycznie zminimalizują różnice w szerokości czoła i brody. Najlepiej sprawdzą się okrągłe oprawki, szczególnie te w jasnych kolorach. Koniecznie postaw na cienkie oprawki, które wygładzą Twoje rysy.

TWARZ PROSTOKĄTNA

Jej cechą charakterystyczną jest pociągła twarz o wyrazistych rysach podobnie jak twarz kwadratowa. Dobrze dobrane oprawki powinny złagodzić te mocne rysy. Nie kupuj oprawek o kanciastych,geometrycznych kształtach! Tutaj najlepiej sprawdzą się aviatory – czyli innymi słowami pilotki oraz okrągłe oprawki. Jeżeli chodzi o grubość, to lepszym wyborem będą grubsze oprawki.

okulary,oczy,moda,twarz
fot.unsplash

Nie zapomnij tylko aby wybrać oprawki, które będą wygodne, ponieważ od tego będzie zależeć Twoje samopoczucie. Dobrze dobrane oprawki mogą być ważnym elementem całej stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here