dekoracje
fot.pexels

Meble i dodatki, decydują o charakterze i funkcji naszego domu. Tak więc po prostu zmieniając ich układ, możemy pomóc zmienić wygląd całego – bez wydawania ogromnej ilości pieniędzy. 

 

Postępuj zgodnie z tymi prostymi sztuczkami, a zmienisz wystrój w każdym pomieszczeniu.

1. Przestaw meble

Zmień rozmieszczenie sof i foteli, ustaw stolik kawowy – zapomnij na chwilę o książce z zasadami i przemyśl swoją przestrzeń z wyobraźnią.„Jestem wielkim fanem przestawiania pokoi, aby nadać im zupełnie nowy efekt, poprawiając poczucie dobrego samopoczucia” – mówi doradczyni stylu mieszkańca Wayfair, Nadia McCowan Hill. „Niezależnie od tego, czy chodzi o przeniesienie ulubionego sporadycznego krzesła z sypialni do okna w salonie, czy też przerobienie akcentów, prosta praktyka umieszczania rzeczy w nowym miejscu wprowadzi trochę emocji w zmęczony (i obecnie) często oglądany pokój.

dekoracje
fot.pexels

2. Wyświetlaj zdjęcia ze świeżej perspektywy

Zrobiłem to właśnie w pierwszy weekend blokady – i chłopcze, zrobił to dobrze! To jedna z tych prac, o których prawdopodobnie wszyscy myśleliśmy od dawna, ale po prostu nigdy do niej nie doszliśmy. Niezależnie od tego, czy masz półkę na zdjęcia (tak jak ja), czy ścianę galerii z wiszącymi ramkami, szybkie przetasowanie pozycji robi różnicę. Dodatkowo możesz przy tym wyczyścić je wszystkie, co jest bardzo potrzebne. Wygraj, wygraj.

3. Podziel pokój

Innym wspaniałym sposobem na stworzenie wrażenia przestrzeni jest użycie mebli do podzielenia pokoju. W przypadku salonu / jadalni na otwartym planie z wyrafinowanymi strefami spróbuj ustawić stół na jednym końcu pokoju. Następnie stwórz wyraźnie wydzieloną część dzienną, ustawiając sofę na środku pokoju, zwróconą w przeciwnym kierunku. Z kredensem umieszczonym równo z jego tyłem będziesz w stanie stworzyć dwie strefy do życia i jadalni, a kredens będzie również idealnym cokołem do stylizacji z lampami, książkami i akcentami, aby stworzyć designerski wygląd.

4. Odsuń meble od ścian

Podczas przenoszenia mebli zastanów się, jak je ustawić, aby uzyskać świeży wygląd. Prawdopodobnie wszyscy mamy sofy i kredensy przytwierdzone do ścian i takie były od chwili, gdy się wprowadziliśmy. I tak, czasami jest to jedyna realna opcja i najlepsze wykorzystanie przestrzeni – ale styliści twierdzą, że nie zawsze jest to najlepszy pomysł. To mit, że dociskanie mebli do ścian sprawia, że ​​pokój wydaje się większy. W rzeczywistości Twoja podkładka będzie wyglądać na znacznie bardziej przestronną i złożoną, jeśli odciągniesz sofy i większe meble nieco od ścian. Prostym, ale skutecznym sposobem na natychmiastową zmianę wystroju pomieszczenia jest dodanie nowych poduszek. W chwili obecnej kupowanie poduszek nie jest koniecznością, więc czemu nie improwizować. Zmieniaj poduszki z pokoju do pokoju, ok, nie są nowe, ale nagle stają się świeże w innym środowisku. Zdejmij poduszki z łóżka i załóż poduszki na sofie, przełączaj rzeczy, aby powitać małe poczucie zmiany.

dekoracje
fot.pexels

6. Regały na zmianę stylu

Prosta praktyka, ale bardzo skuteczna do całkowitej zmiany wyglądu w każdym pomieszczeniu. Zmiana stylizacji wnętrza to najłatwiejszy sposób, aby nadać przestrzeni nowe życie, a dobrą wiadomością jest to, że nie musisz wydawać pieniędzy, aby stworzyć nowy, świeży wygląd. Oczyść półki, odkurz wszystko i zacznij zmieniać styl prezentacji. To świetna okazja, aby uporządkować i wyświetlić przedmioty w bardziej zorganizowany i wyselekcjonowany sposób.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here