korytarz
fot.pexels

Podobno liczy się pierwsze wrażenie. Na tej podstawie przedpokój z pewnością powinien być najważniejszą częścią domu?! Jednak często jest to najmniej rozważane.

Ostatnio podpowiedzieliśmy Ci jak optycznie powiększyć łazienkę, teraz czas na tipy odnośnie przedpokoju!Nie oznacza to, że pod każdym względem musi to być najlepiej udekorowany pokój, po prostu musi stanowić właściwe stwierdzenie. Istnieje wiele błędów w dekorowaniu korytarzy, których prawdopodobnie wszyscy jesteśmy winni, a które mogą pozostawić naszych gości pod wielkim wrażeniem. Ale nie bój się, że łatwo ich uniknąć, jeśli wiesz, jak to zrobić.

przedpokój
fot.pexels

5 najczęstszych błędów w dekorowaniu przedpokoju

1. Wybór jasnej podłogi
Nawet przy surowej polityce zdejmowania butów nie da się uciec od faktu, że podłoga w korytarzu jest miejscem, w którym pojawia się brud i można ją łatwo zdeptać. W zależności od natężenia ruchu w korytarzu można zrobić kilka różnych rzeczy. Zapomnij o jasnych kafelkach lub laminacie i wybierz wzorzyste płytki lub ciemne drewniane podłogi. Nie będą wykazywać śladów tak łatwo i są łatwe do zamiatania, wycierania i odkurzania.

2. Słabe przechowywanie butów, płaszczy i innych rzeczy

Niezorganizowane buty są nie tylko brzydkie, ale mogą również stwarzać ryzyko potknięcia. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania dla wszystkich w domu, aby mieć kilka par butów w korytarzu, a także miejsce, w którym goście mogą zostawić swoje po przybyciu. Jeśli chodzi o inteligentne rozwiązanie do przechowywania w korytarzu. Dodaj ławę jako kolejną zachętę do zostawiania butów przy drzwiach. Dlaczego nie wybrać opcji, w której ławka jest jednocześnie miejscem do przechowywania? Zamiast pozwalać, by płaszcze piętrzyły się na korytarzu, dodaj jak najwięcej haczyków, aby wygodnie je wieszać i pobierać.

3. Myślenie na małą skalę jest nudne

„Mały korytarz nie musi oznaczać nudnego korytarza. Nie musisz też trzymać się białej farby, aby była jaśniejsza i większa ”- radzi Emily. „Nie bój się eksperymentować z kolorem, zwłaszcza w przestrzeni pozbawionej światła. Pewne użycie jasnego koloru, takiego jak żółty, tworzy przytulną i żywą przestrzeń. ‚Dodanie:’ Jeśli nie chcesz iść na całość i pomalować ściany na jaskrawożółte kolory, spróbuj dodać kilka odważnych akcesoriów, takich jak haczyki lub ławki, aby uzyskać podobne uczucie.

korytarz
fot.pexels

4. Słabe oświetlenie korytarza

Zmień ciemny i obskurny korytarz dzięki starannie rozmieszczonemu oświetleniu. Kinkiety kierunkowe mogą podkreślać piękny sufit, a oświetlenie wiszące może być naprawdę skuteczne, sprawiając, że mała przestrzeń wydaje się znacznie większa. Pojedyncza lampa wisząca może mieć odwrotny skutek, pozostawiając zbyt wiele cieni i plam ciemności ”- wyjaśnia w zamyśleniu. Zamiast tego wybierz wiele lamp wiszących biegnących wzdłuż całej hali. To przyciągnie wzrok do przestrzeni i sprawi, że będzie znacznie cieplej i zachęcająco.

5. Stosowanie tapety lub trudnej do czyszczenia matowej farby
W tym obszarze o dużym natężeniu ruchu warto zainwestować w wysokiej jakości farbę, którą można szorować lub wycierać. W ten sposób wszelkie błotniste plamy lub małe odciski palców można łatwo usunąć. Alternatywnie, panele drewniane mogą pomóc w utrzymaniu ścian w dobrym stanie. Postaraj się wybrać panele dopasowane do wieku i historii Twojej nieruchomości.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here