obudowa
fot.pexels

Wycieki, upuszczenia i upadki to tylko kilka z niefortunnych zdarzeń, które mogą zrujnować Twój drogi telefon lub tablet. Jeśli kiedykolwiek straciłeś przyczepność i bezradnie patrzyłeś, jak Twoje urządzenie leci w kierunku ziemi, to już wiesz, jak ważna może być ochrona Twojego urządzenia.

Ostatnio pisaliśmy o obudowach na komputer, teraz czas na obudowy na telefon!Od lekkich, smukłych futerałów po wytrzymałe etui oferujące najlepsze funkcje i ochronę, nasz przewodnik ułatwi Ci wybór etui, które będzie pasować do Twojego intensywnego stylu życia.

Gdzie szukać casa?

Amazon i eBay to często najtańsze miejsca, w których można dokonać zakupu, ale opłaca się zarzucić szeroką sieć. Trzeba też uważać na podróbki, szczególnie w serwisie eBay. Warto wspomnieć, że niektórzy producenci obudów oferują dożywotnią gwarancję, ale tylko wtedy, gdy kupujesz bezpośrednio od producenta, więc jest to potencjalna zachęta do zapłacenia pełnej ceny detalicznej.

Odrób swoją pracę domową
Przeczytaj recenzje przypadków, które Cię interesują. Nawet jeśli nie możesz znaleźć recenzji dla konkretnego modelu telefonu, inne recenzje tego samego producenta dadzą Ci ogólne pojęcie o jakości. Możesz również znaleźć osoby omawiające sprawy i publikujące ich zdjęcia na różnych forach w sieci.

telefon,obudowa
fot.pexels

Ważne jest również, aby potwierdzić, że etui ma precyzyjne wycięcia. Czasami obudowy są wyrzucane przez drzwi i omijają port, osłony przycisków są sztywne lub występują problemy z odbiciami lampy błyskowej aparatu. Jeśli coś takiego jak ładowanie bezprzewodowe jest dla Ciebie ważne lub chcesz mieć możliwość zadokowania smartfona z założonym etui, przed zakupem skonsultuj się z producentem.

Wybierz swoje funkcje

Pomyśl o dodatkowych funkcjach, które mogą Ci się przydać w etui. W przypadku etui na tablety podstawa pozioma może być niezbędna. Niektóre obudowy oferują również wiele pozycji, a także zawiasy 360 stopni. W przypadku telefonów zwykle znajdziesz podpórki, które wyskakują z tyłu, ale upewnij się, że są bezpieczne, ponieważ może to być denerwujące, jeśli wyskakują bez zaproszenia. Zapisz to, co uważasz za niezbędne i zachowaj to jako listę kontrolną podczas zakupów.

Ile ochrony potrzebujesz?

Jak bardzo jesteś niezdarny? Pierwszą rzeczą do ustalenia jest to, jak ciężka jest Twoja sprawa. Jeśli chcesz prawie bezkarnie upuścić go na beton lub przeżyć upadek, będziesz potrzebować poważnej ochrony. Jeśli jesteś ostrożny i chcesz tylko podstawowej ochrony, nie musisz wydawać tak dużo. Istnieje wyraźny kompromis między zapewnionym poziomem ochrony a dodaną masą i wagą.

obudowa,telefon
fot.pexels

Wytrzymałe obudowy

Wytrzymałe obudowy to kolejna opcja, którą warto przyjrzeć się, ale należy pamiętać, że będą one nieporęczne i ciężkie. Włączenie kieszeni powietrznych i wzmocnionych narożników radykalnie zmniejsza ryzyko uszkodzenia urządzenia, ale nieuchronnie zwiększa jego masę. Powinny też być łatwe do uchwycenia, nawet mokrymi rękami, ale może się okazać, że trudniej będzie je wsuwać i wyjmować z kieszeni. To powiedziawszy, może być konieczne zakupienie zaczepu do paska lub kabury, aby pomieścić większą wersję.

Wytrzymałe obudowy powinny obejmować każdy kąt, w tym przyciski i ekran dotykowy, co może utrudniać naciskanie przycisków i zmniejszać czułość ekranu dotykowego. Ostatecznie wytrzymałe etui mogą nieco utrudnić korzystanie z telefonu.

Stopień ochrony IP (ochrona przed wnikaniem) daje podstawowe informacje na temat odporności obudowy na wodę i kurz. Niektórzy producenci skrzyń poszli dalej i poddali swoje towary amerykańskim standardom wojskowym. Certyfikat MIL-STD-810 obejmuje wszystko, od ciśnienia i temperatury po wibracje i uderzenia.

Nasze ulubione wytrzymałe etui: zalecamy zapoznanie się z najtrudniejszymi ofertami firm Tech21, Pelican, Griffin, Spigen i OtterBox. Powinieneś być przygotowany na zapłacenie około 200 zł.

Trudne wybory

Jeśli szukasz etui, które z pewnością przetrwa upadek, ale nie chcesz dodawać zbyt dużej objętości lub całkowicie rezygnować z stylu, prawdopodobnie będziesz chciał wybrać jedną z wielu trudnych obudów dostępnych obecnie na rynku. Standardową kombinacją, która dobrze się sprawdza, jest warstwa twardego poliwęglanu z wewnętrzną warstwą czegoś bardziej miękkiego, na przykład silikonu, do pochłaniania wstrząsów. Zwróć także uwagę na wojskowy certyfikat upuszczenia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here