apps
fot.pexels

Sprawdź jakie płatne aplikacje są najczęściej ściągane przez użytkowników smarfonów od firmy Apple.

Disney +, który pomógł rodzinom zapewnić rozrywkę swoim dzieciom podczas lockdownu wygrał w kategorii Aplikacja Roku Apple TV.

Najlepsza gra

Najlepsze gry roku uwydatniły naszą zbiorową potrzebę eskapizmu, często do światów fantasy. W tym roku na liście zwycięzców znalazła się Genshin Impact (także zwycięzca „najlepszej gry” w Sklepie Play) w kategorii Gra Roku na iPhone’a; Legends of Runeterra jako gra roku na iPada; Disco Elysium jako gra roku na Maca; Dandara Trials of Fear jako gra roku Apple TV; oraz Sneaky Sasquatch jako gra Apple Arcade roku.

apps
fot.pexels

W międzyczasie aplikacja Fantastical zdobyła tytuł Aplikacji Roku Apple na Maca, odzwierciedlając nasz nowy styl życia w domu. Endel, aplikacja do relaksacji i snu, zdobyła nagrodę Apple Watch App of the Year.

 

Nic dziwnego, że kolejna aplikacja relaksacyjna zdobyła tytuł najlepszej aplikacji roku. We wtorek Google właśnie przyznał aplikacji do spania Loóna tytuł najlepszej aplikacji roku 2020.

Rok 2020 był trudnym rokiem pełnym stresujących wydarzeń, w tym nie tylko pandemii COVID-19, ale także oskarżenia Trumpa i listopadowych kontrowersyjnych wyborów prezydenckich w USA, największego krachu na giełdzie od 1987 roku, protestów i zamieszek z powodu niesprawiedliwości rasowej, pożarów w Australii i Zachód Stanów Zjednoczonych, werdykt Weinsteina, Brexit, śmiertelna eksplozja w Bejrucie, przemoc w Delhi, protesty w Hongkongu, roje szarańczy w Afryce Wschodniej i śmierć wybitnych postaci, takich jak Ruth Bader Ginsburg, Kobe Bryant Chadwick Boseman i inni.

Jak wyjaśnił Apple w swoim ogłoszeniu, aplikacje są odzwierciedleniem kultury. W tym roku odzwierciedlały zainteresowanie ludzi dbaniem o siebie i zdrowiem psychicznym, pracą zdalną i uczeniem się, utrzymywaniem kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, grami interaktywnymi i społecznościowymi i nie tylko.

 

apps
fot.pexels

Firma Apple wybrała kilka aplikacji, aby odzwierciedlić te „trendy w aplikacjach”, w tym aplikację do samoobsługi Shine, aplikację do zdalnego uczenia Explain Everything Whiteboard, aplikację do komunikacji rodzinnej Caribu, aplikację charytatywną SharetheMeal oraz odnowiony Pokémon GO, który został dostosowany do obsługi gier w pomieszczeniach.

„W tym roku, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, niektóre z naszych najbardziej kreatywnych i połączonych chwil miały miejsce w aplikacjach. Było to zasługą niesamowitej pracy programistów, którzy przez cały rok wprowadzali nowe, pomocne aplikacje ”- powiedział w oświadczeniu Phil Schiller, członek Apple. „Na całym świecie widzieliśmy niezwykłe wysiłki wielu programistów, a zwycięzcy Best of 2020 to 15 wybitnych przykładów tej innowacji” – dodał.

Tegoroczni zwycięzcy konkursu „Best of” otrzymają pierwszą w historii fizyczną nagrodę App Store Best of 2020, obejmującą logo App Store wykonane w 100% z przetworzonego aluminium oraz nazwisko zwycięzcy z boku.

Firma Apple zaprezentowała również najczęściej pobierane aplikacje i gry roku, które w przeciwieństwie do swoich „best of” artykułów redakcyjnych są wizytówką rzeczywistego zapotrzebowania konsumentów.

Nic dziwnego, że listy te zawierały elementy niezbędne do pracy zdalnej, takie jak Zoom i Gmail; szereg gier eskapistycznych i nieprzypadkowo symulator pandemii Plague, Inc .; wirusowy hit wśród nas! , które nawet transmitowane na żywo przez AOC; platformy „metaverse” dla dzieci, takie jak Minecraft i Roblox; i zwykły zestaw najlepszych aplikacji społecznościowych – w tym roku prowadzony przez TikTok, a nie aplikację należącą do Facebooka.

Najczęściej pobierane aplikacje i gry w 2020 roku wyglądały następująco:

Najlepsze bezpłatne aplikacje na iPhone’a
ZOOM Cloud Meetings
TIK Tok
Disney +
Youtube
Instagram
Facebook
Snapchat
Posłaniec
Gmail
Aplikacja gotówki
Najlepsze płatne aplikacje na iPhone’a
TouchRetouch
Procreate Pocket
Pogoda na ciemne niebo
Facetune
HotSchedules
AutoSleep Track Sleep
Cudowne tygodnie
Widok nieba
Shadowrocket
Przewodnik po niebie
Najlepsze darmowe gry na iPhone’a
Pośród nas!
Call of Duty: Mobile
Roblox
Subway Surfers
Ink Inc. – Rysunek tatuażu
Magic Tiles 3: Piano Game
Brain Test: Tricky Puzzles
Brain Out
Mistrz monet
Cube Surfer!
Najlepsze płatne gry na iPhone’a
Minecraft
Plague Inc.
Heads-up!
Monopol
Bloons TD6
Geometry Dash
NBA 2K20
Grand Theft Auto: San Andreas
Gra życia
True Skate
Najlepsze bezpłatne aplikacje na iPada
ZOOM Cloud Meetings
Disney +
Youtube
Netflix
Google Chrome
TIK Tok
Amazon Prime Video
Gmail
Hulu
Google Classroom
Najlepsze płatne aplikacje na iPada
Płodzić
Dobra Uwagi 5
Notab

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here