Marihuana – aspekty polskich przepisów prawa

0
1458

Nie możesz hodować marihuany ani posiadać jej w celach użytkowych, natomiast z powodzeniem możesz kolekcjonować nasiona marihuany, które są dostępne w Polsce, a pochodzą z różnych stron świata. Co o nasionach marihuany mówią polskie przepisy prawa. W jakich celach i w jakiej postaci można posiadać marihuanę?

Marihuana kolekcjonerska

Jeśli nabędziesz nasiona marihuany, możesz je legalnie posiadać, natomiast możesz je jedynie zbierać, czyli kolekcjonować, ale nie hodować czy doprowadzić do ich kiełkowania. Kolekcjonowanie nasion marihuany bez względu na odmianę jest dopuszczalne. Coraz większą popularnością cieszy się marihuana kolekcjonerska i to pojęcie jest już dobrze znane właśnie przez osoby, które nabywają nasiona różnych odmian marihuany, aby je po prostu zbierać. Trzeba przyznać, że niektóre kolekcje są naprawdę okazałe, a profesjonalne sklepy, które oferują nasiona marihuany w celach kolekcjonerskich, oferują po kilkaset różnych odmian. Największą popularnością cieszą się nasiona marihuany White Widows czy Jack Herer, to tak naprawdę podstawa każdej kolekcji. Jeśli ktoś jest początkujący i dopiero rozwija swoją kolekcję nasion marihuany albo w ogóle zamierza takową prowadzić, zaleca się nabycie w pierwszej kolejności właśnie takich nasion. 

Podsumowując, możesz bezpiecznie nabywać i kolekcjonować nasiona marihuany.

Medyczna marihuana 

W ostatnim czasie ogromną popularność zyskał związek CBD, który działa uspokajająco i uśmierza ból. Zawiera go medyczna marihuana, która jest podawana w coraz liczniejszych przypadkach, na przykład pacjentom w hospicjum, nad którymi opieka  ma na celu przede wszystkim uśmierzanie bólu i dawanie optymalnego komfortu funkcjonowania u schyłku życia. Udowodniono również, że medyczna marihuana może pomagać w terapii chorób onkologicznych. 

Medyczna marihuana jest legalna, a nawet dostępna w Polsce. Udaje się ją nabyć na receptę w aptekach. 

Marihuana w kosmetykach 

Jak to możliwe, że marihuana jest w Polsce zabroniona, a jednak na coraz większej ilości kremach, szamponach, balsamach czy serum o działaniu przeciwzmarszczkowym można znaleźć grafikę z jej symbolicznym liściem?

Wszystko dlatego, że tego rodzaju środki kosmetyczne zawierają olej konopny oraz wspomniane już CBD, a tego rodzaju substancje nie są zabronione. Wręcz przeciwnie, są wielce cenione, ponieważ wykazują doskonałe właściwości, uwzględniając poprawę stanu naszej skóry, w tym jędrności, elastyczności czy gładkości. 

Pamiętaj, legalnie możesz posiadać i kolekcjonować nasiona marihuany bez względu na ich odmianę czy ilość. Legalnie możesz korzystać z medycznej marihuany, jeśli są co do tego wskazania lekarskie. Możesz też stosować kosmetyki z olejem konopnym i CBD. Według polskich przepisów prawa nie jest zabronione korzystanie z CBD, zabronione jest zaś THC o działaniu odurzającym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here