fot.pexels

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym podróżnikiem, który szuka pełnowymiarowej walizki, czy też spędzasz długi weekend w poszukiwaniu nowej, schludnej torby kabinowej, kupowanie bagażu, który będzie Twoim towarzyszem w podróży przez wiele lat, zasługuje na uważne rozważenie.

 

Przy całej ekscytacji i stresie związanym z podróżowaniem potrzebujesz bagażu, który jest niezawodny, praktyczny, łatwy w manewrowaniu i zgodny z surowymi ograniczeniami linii lotniczych. Niestety, rynek jest tak ogromny, że trudno jest wiedzieć, od czego zacząć! W tym miejscu przydaje się nasz przewodnik ekspercki.

Na co powinieneś zwrócić uwagę kupując walizkę?
Lepiej kupić twardy czy miękki bagaż?

Na te pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Rodzaj potrzebnego bagażu zależy od sposobu, w jaki podróżujesz. Do wyboru jest nieskończona liczba kolorów i stylów, ale przed wypuszczeniem gotówki warto rozważyć praktyczne aspekty.

walizka
fot.pexels

Waga

Walizki pełnowymiarowe: Limit wagi bagażu rejestrowanego różni się w zależności od linii lotniczych. Przed wyruszeniem sprawdź, czy walizka nie jest zbyt ciężka, ponieważ opłaty za nadbagaż są znane z zawodu. Osoby często podróżujące mogą uznać za pomocne zainwestowanie w niektóre wagi bagażowe. Pamiętaj, że im lżejsza jest pusta walizka, tym więcej wakacyjnych strojów możesz spakować. Najlepsze, pełnowymiarowe walizki, które testowaliśmy, ważyły ​​zaledwie 2,3 kg po opróżnieniu, a większe opcje ważyły ​​6,2 kg.

Walizki kabinowe: Należy pamiętać, że niektóre linie lotnicze mają również ograniczenia wagowe dotyczące bagażu podręcznego. Jeśli nie chcesz poświęcać książek, prezentów i pamiątek, wybierz lekką walizkę pokładową lub lataj bardziej zrelaksowaną linią lotniczą.

Rozmiar

Walizki pełnowymiarowe: jeśli planujesz podróż na lotnisko samochodem, jak łatwo zmieści się walizka w bagażniku? Czy łatwo będzie przedzierać się przez tłumy? Następnie w autobusie lotniskowym jest półka na bagaż. Czy mógłbyś podnieść go na najwyższy szczebel? W razie wątpliwości poszukaj lekkiej opcji, zwłaszcza jeśli rzadko podróżujesz dłużej niż dwa tygodnie. Potrzebujesz bagażu, który jest wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać brutalne traktowanie podczas transportu, ale nie powoduje bólu pleców.

Walizki kabinowe: Większość linii lotniczych dopuszcza jedną sztukę bagażu podręcznego na pasażera, a niektóre pozwalają na dodatkową, mniejszą torbę, taką jak torebka, plecak lub torba na laptopa. Tylko dlatego, że walizka nazywa się „wielkością kabiny”, nie oznacza to, że zmieści się w kabinie samolotu. Ograniczenia dotyczące rozmiaru są różne, ale wiele linii lotniczych akceptuje etui do 56 x 45 x 25 cm.

Bezpieczeństwo

Kłódka jest niezbędna wszędzie, gdzie podróżujesz, ale jedna z funkcją Transport Security Administration (TSA) jest wysoce zalecana dla osób podróżujących do USA. Te zamki mają czerwone logo TSA i uniwersalny klucz główny. Tylko TSA ma kopię tego klucza, który pozwala pracownikom ochrony amerykańskich linii lotniczych otworzyć walizkę i zbadać jej zawartość bez powodowania uszkodzeń. Jeśli nie mogą otworzyć Twojego zamka, mają prawo go zniszczyć, aby uzyskać dostęp podczas wyrywkowych kontroli.

walizka
fot.pexels

Uchwyty

Walizki z uchwytami na górze i z boku są szczególnie praktyczne. Te dodatkowe uchwyty, oprócz uchwytu do holowania, znacznie ułatwiają podnoszenie i zdejmowanie walizki z wagi do odprawy bagażowej, półki bagażowej i karuzeli bagażowej. Większość górnych uchwytów jest teleskopowych i można je rozłożyć w wielu pozycjach, aby zapewnić optymalny komfort użytkowania. Można je również wysuwać, gdy nie są używane.

Koła

Większość walizek to czterokołowce, czasami nazywane spinnerami, co oznacza, że ​​nie musisz przechylać walizki przed holowaniem i można ją przewozić obok siebie. Walizki z dwoma kołami mają zwykle nieco większe koła i mogą być łatwiejsze do podjeżdżania i pokonywania krawężników, ale błystki wygrywają, jeśli chodzi o wszechstronność.

Przechowywanie

Kieszenie wewnętrzne można znaleźć w większości walizek z twardą skorupą i miękkimi bokami, od małych zintegrowanych kieszeni i większych przegródek, które mogą pomieścić laptopa, po wyjmowane torby na pranie i części garderoby, które chronią marynarki przed zagnieceniami. Zewnętrzne kieszenie do przechowywania łatwo dostępnych przedmiotów znajdują się zwykle tylko w miękkich walizkach.

Możliwość rozbudowy

Wiele walizek ma rozszerzalny panel, który można rozpiąć, aby uzyskać co najmniej 10% dodatkowej przestrzeni do pakowania. Niektóre z najwyżej ocenianych walizek kabinowych i pełnowymiarowych walizek w naszych obławach można rozbudować i warto je rozważyć, jeśli nie możesz się oprzeć tym prezentom i pamiątkom z ostatniej chwili.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here